Prof. Dilbaş’a gümüş ödül

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi seramik sanatçısı Prof. Dr. Lale Dilbaş, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de yapılan Uluslararası Seramik ve Cam Yarışmalı Sergisi’nde gümüş ödül kazandı.Bu yıl 10’uncusu...

Prof. Dilbaş’a gümüş ödül
Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi seramik sanatçısı Prof. Dr. Lale Dilbaş, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de yapılan Uluslararası Seramik ve Cam Yarışmalı Sergisi’nde gümüş ödül kazandı.
Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Zagreb Uluslararası Seramik ve Cam Yarışmalı Sergisi’ne dünyanın dört bir yanındaki 17 ülkeden 48 sanatçı katıldı. Sırbistan, Hindistan, Hırvatistan, İtalya ve Slovakya’dan akademisyenler ve sanatçılardan oluşan jüri üyeleri 48 sanatçının eserlerini değerlendirdi. Sırbistanlı sanatçı Marika Mihaljfi’nin altın ödülü kazandığı yarışmada Türkiye’yi temsil eden Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi seramik sanatçısı Prof. Dr. Lale Dilbaş gümüş ödülü kazandı. Sergiye en fazla katılımın bu yıl olduğunu belirten Dilbaş, “Dünyanın dört bir yanından sanatçılar, sanatın ortak dilini yansıttı. Bu kadar farklı ülkeden sanatçının bir araya gelmesi kültürlerinin birbirinden beslenmesinin gelecek kuşaklara da aktarımı açısından önemli. Bu yarışmada ödül kazanmak ayrıca mutluluk kaynağı” dedi.
YORUM EKLE