Petkim’de Geleceğin Yöneticileri Mezun Oldu

Master Of Business Administration(MBA) Programı Kapsamında Eğitim Gören Petkim 24 Çalışanı Mezun Oldu.

İzmir 17.01.2015, 19:20 18.02.2015, 22:59
Petkim’de Geleceğin Yöneticileri Mezun Oldu
Master of Business Administration(MBA) programı kapsamında eğitim gören 24 Petkim çalışanı mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü arasında 2011 yılında imzalanan protokol kapsamında başlatılan MBA (Master of Business Administration) programından mezun olan 24 Petkim çalışanı diplomalarını aldı. Petkim Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, ikinci dönem MBA programını başarıyla tamamlayan Petkimliler diplomalarını alırken, aileleri ile birlikte mezuniyet sevincini yaşadı. Mezuniyet töreninde konuşan SOCAR Türkiye Başkanı (CEO) ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz, Türk iş dünyasının yönetim kademelerinde Enstitü’den mezun olan pek çok işadamı olduğunu hatırlattı. Yavuz, yaptığı konuşmada iş hayatını 30 yılını geride bıraktığını belirterek şunları söyledi: "Bu 30 yılın her aşamasında, bürokrasi ve özel sektördeki görevlerim İşletme İktisadı Enstitüsü’nde aldığım eğitimin yararını gördüm. Karşılaştığımız sorunlar karşısında çözümün bir tane olmadığını, analitik ve çözüm odaklı düşünebilmeyi hocalarımızdan çok iyi öğrendik. Aynı eğitim kalitesinin bugün de sürdüğünü görmek mutluluk veriyor. Bizlere emeği geçen hocalarımızdan hayatta olanlara uzun ömürler, vefat edenlere rahmet diliyorum.”

“GENÇLERİMİZİN GELECEKLERİNE YATIRIM YAPIYORUZ”
Üç sömestr süren MBA programına katılan her çalışanı için Petkim’in toplam 13 bin 500 TL ödediğini hatırlatan Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirketimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin geleceklerine yatırım yapıyoruz. Çalışanlarımıza verdiğimiz önemin bundan daha iyi göstergesi olamaz. Çalışanlarımızın kariyer yolculuklarına önem veriyoruz. Bu kapsamda harcadığımız kaynağın, şirketin geleceğine yaptığımız bir yatırım olduğu bilincindeyiz. Türk iş dünyasının kronik problemleri arasında yetişmiş ve yetkin işgücünün geldiğini çok iyi biliyoruz. Mezun olan çalışanlarımız, başarılarını sürdürdükleri takdirde gelecekte şirketimizin tepe yöneticisi olacaklar“

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Pekdemir de, lisansüstü eğitimde 60 yıllık deneyime sahip olan Enstitü’nün, ülkenin yüz akı eğitim kurumlarının başında geldiğini söyledi. Türk özel sektöründe ve iş dünyasında çok önemli başarılara imza atan mezunlar verdiklerini kaydeden Prof. Pekdemir, Türkiye’de çağdaş anlamda işletmeci ve yönetici yetiştiren ilk eğitim kurumu olmalarının yanında, işletmecilik alanında ilk kez lisansüstü eğitimini başlatan kuruluş olduklarını vurguladı.
Yorumlar (0)
31°
açık