Patrondan Çalışanlarına 240 Konut

Denizli ve İzmir’de faaliyet gösteren bir tekstil firmasının sahibi, 2004’ten bu yana şirket bünyesinde çalışan 240 işçisine ev yaptırdı.

Patrondan Çalışanlarına 240 Konut

Denizli ve İzmir'de faaliyet gösteren bir tekstil firmasının sahibi, 2004'ten bu yana şirket bünyesinde çalışan 240 işçisine ev yaptırdı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, Denizli'nin Sarayköy ilçesinde düzenlenen törene katılarak ailelere evlerin tapusunu teslim etti.

Denizli ve İzmir'de faaliyet gösteren bir tekstil firmasının sahibi Rıza Akça, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2004'ten beri şirket bünyesinde çalışan 240 işçisi için ev yaptırdı. İşçilere ayda 500 TL taksitle 40 bin TL'ye verilen dayalı döşeli evler için tapu teslim töreni düzenlendi. Sarayköy'de düzenlenen törene Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, iş adamları, vatandaşlar ve tapu alacak işçiler katıldı.

Önce firmanın Ar-Ge merkezinin açılışını yapan bakanlar daha sonra tapu teslim törenin yapılacağı alanda vatandaşlarla bir araya geldi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, bugüne kadar 380 konut yaptıklarını söyledi.

İşçileri için konut yapımına devam edeceklerini belirten Akça, "Bakanlarımın önünde söz veriyorum. Menderes ayakta durduğu müddetçe, biz bu rakamı 2 bin yapacağız, söz veriyorum. Biz büyük bir aileyiz Allah bizlerin beraberliğini bozmasın. Menderes olarak biz bugün İtalyanların yapamadığı makineleri yapıyoruz. Bu Türkiye'nin gururudur. İçeride bakanlarıma da söz verdim, 240 konuttan sonra en az 300 tane olmak üzere site yapacağız. Konut projelerimizin ilk etabı 2 bin konut" diye konuştu.

Daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Denizli Valisi Ahmet Altıparmak da birer konuşma yaptı.

"Biz ürettikçe birileri Türkiye'de kriz olsun istiyor"
Türkiye'nin muasır medeniyetler hedefiyle ilerlediğini belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, "Dünya kazan biz kepçe Türkiye'nin ekonomik menfaatleri için dolaşıyoruz Türkiyemiz bir adım daha ileri gitsin diye. Biz elimizde çantayla, omuzlarımızda numunelerimizle sizlerin arasına geldik, ihracat yapmanın ürün satmanın ne olduğunu biliyoruz. Dolar 5 lira, 8 lira olacak diyorlardı. Hayal ediyorlardı, bankalar pazartesi açılmayacak, dünya ekonomisi Türkiye'yi dışlayacak diye hayal ediyorlardı. Ertesi gün onların hayal ettikleri hiçbir şey gerçekleşmedi. Ama onlar operasyonlarına devam etmeye çalışıyorlar. Hiç kimse bu operasyoncuların felaket tellallarının Türkiye ile ilgili ürettikleri senaryoların gerçekliğine inanmıyor. Biz aynı yerde durduk, aynı şeyi söyledik. Türk bankaları, 28 Avrupa bankalarının 25'inden daha sağlamdır. Cari açığa baktığımız zaman Avrupa'da hemen hemen en iyilerden bir tanesiyiz. O kirli senaryolara rağmen durmak yok yola devam, durmak yok, üretmeye devam. İş üstüne iş koyma zamanı, ihracat yapma zamanı" şeklinde konuştu.

"PKK yıktı biz yapıyoruz"
Doğu ve güneydoğuda terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasaeki, "Üzerimizde yaşadığımız Anadolu coğrafyası dünyanın en önemli medeniyetlerine ev sahipli yapmış. Balkanlardan, Kafkaslardan, Afrika topraklarından mazlum insanlar bu topraklara toplanmış, çalışmış, didinmişiz. Dünyanın en önemli ekonomilerinden bir tanesi olmuşuz. Fitne, fesat durmuyor, gerek içeriden, gerek dışarıdan. Türkiye'nin ileri gitmesini istemeyen örgütler. Başta PKK var. Her türlü hak isteyen, verilen bir örgüt var. Son seçimlerde çukurlar kazıp, öz yönetim ilan ederiz, Türkiye'yi böleriz hesapları kuruluyor. Biz de bunun üzerine kararlılıkla gittik, çukurları kafalarına geçirdik. İçeride ve dışarıda temizliyoruz. Devlet oralarda şefkatli elini de gösteriyor, konutlar inşa ediyoruz. HDP'liler oralarda dolaşamıyor, biz oralara giriyor, dolaşıyoruz. Onlar da bize dua ediyorlar. Onların yıktıkları ne varsa devlet olarak biz yeniden yapıyoruz" dedi.

"Bize bizden fayda var"
Hoşgörü ve diyalogdan bahsedenlerin 15 Temmuz'da ülkeye ihanet ettiğine değinen Özhaseki, "15 Temmuz'da Müslüman kılıklı insanlar vardı. 'Hoşgörü, diyalog' diyorlardı. Bizim dinimiz Kur'an, sünnet üzerine kuruludur. Hz. Muhammed'in (s.a.v)sünnetinde, röntgencilik var mı, paraları kaldırıp Amerikalarda harcamak var mı, binlerce insanı vurmak, yaralamak var mı? Temizleyeceğiz inşallah. Ekonomik boğma hareketi var şimdi de. Bunun altından kalkacağız biz. Bize dışarıdan olumsuz boğma hareketleri var. Bize bizden fayda var, böyle çalışan iş adamlarından fayda var. Bir olacağız, beraber olacağız. Allah metre de namerde de muhtaç etmesin" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE