Özel Dünya Koleji İzmir Birinciliğini Ödemiş’e Getirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’Nün 30 İlçeden 471 Okulun Katılımıyla Düzenlediği ‘Akademik Bilgi Yarışması’Nda Ödemiş Özel Dünya Koleji, İzmir İl Birincisi Oldu. Son Soruya Kadar Büyük Çekişmenin Yaşandığı Yarışmada, Özel Dünya Koleji, İlk Türk Pilotunun Sorulduğu Son Soruya ‘Vecihi Hürkuş’ Yanıtını Vererek İzmir Şampiyonu Oldu.

İzmir 06.06.2014, 13:13 18.02.2015, 23:00
Özel Dünya Koleji İzmir Birinciliğini Ödemiş’e Getirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 30 ilçeden 471 okulun katılımıyla düzenlediği ‘Akademik Bilgi Yarışması’nda Ödemiş Özel Dünya Koleji, İzmir il birincisi oldu. Son soruya kadar büyük çekişmenin yaşandığı yarışmada, Özel Dünya Koleji, ilk Türk pilotunun sorulduğu son soruya ‘Vecihi Hürkuş’ yanıtını vererek İzmir Şampiyonu oldu.

Önce Ödemiş’te 22 okulu geride bırakan, ardından çeyrek finalde Güzelbahçe ve Urla’nın, yarı finalde de Karabağlar ve Kemalpaşa birincilerini eledikten sonra finalde Bornova ve Foça temsilcileriyle yarışan Özel Dünya Koleji büyük bir başarıya imza attı.
İzmir’de dün Karabağlar Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen yarışma büyük heyecana sahne oldu. Finalde Bornova’dan Özel Bahçeşehir Ortaokulu ve Foça’dan Reha Midilli Ortaokulu ile rakip olan Özel Dünya Koleji yarışmayı uzun süre önde götürdü. Daha sonra son sorulara doğru diğer iki okul farkı kapattı ve son sorulara eşitlikle girildi. Son soruya ise Özel Dünya Koleji ve Özel Bahçeşehir Ortaokulu 70’er puanla girdi.

VECİHİ HÜRKUŞ İLE GELEN ŞAMPİYONLUK
Özel Dünya Koleji İlk Türk pilotunun sorulduğu son soruya ‘Vecihi Hürkuş’ ile doğru yanıt verirken, diğer iki okul farklı yanıtlar verdi. Bunun üzerine 75 puana ulaşan Özel Dünya Koleji, yarışmayı birinci tamamladı. Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri ile Genel Kültür alanlarından soruların sorulduğu yarışmada büyük başarı elde eden Özel Dünya Koleji öğrenciler birincilik coşkuyla kutladı.
Salonu dolduran Özel Dünya Koleji öğrencileri pankartlarıyla arkadaşlarına destek verdi. Kanal 35’ten de canlı yayınlanan yarışma Ödemiş’ten de ilgi ile takip edildi.

Yarışmanın ardından Özel Dünya Koleji yarışma ekibindeki öğrenciler Gülce Dereli, Efe Karaca ve Görkem Göktürk ile Okul Müdürü Serkan Taşcıoğlu’na ödülleri verildi. Yarışmayı heyecanla takip eden Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü ve şube müdürleri de öğrencilerin sevincine ortak oldu.
İzmir İl Birinciliği’ni Ödemiş’e getiren Özel Dünya Koleji, ilçe girişindeki bir akaryakıt istasyonunda sevinçle karşılandı.

Yorumlar (0)