Özdemir: "Anestezi teknisyenlerinin çalışma koşulları iyileştirilmeli"

13 Aralık Anestezi Teknisyeni Ve Teknikerleri Günü Dolayısıyla Bir Açıklama Yapan Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Çalişma Koşullarının İyileştirilmesi Gerektiğini Belirtti.

Özdemir: "Anestezi teknisyenlerinin çalışma koşulları iyileştirilmeli"
13 Aralık Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, “Sağlık ordusunun en önemli branşlarından biri olan anestezi teknisyenliği ve teknikerliğini, çalışanlarımızın bu gününde var olan sorunları ile karşılıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın genel sorunlarının yanında anestezi teknisyen ve teknikerlerinin mesleki sorunlarının çözümü için sağlık çalışanlarının yetkili sendikası olarak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“Gereken koşullar sağlanmalı"
Özdemir, şunları söyledi:
“Anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin çalışma koşullarını iyileştirilmesi ve meslektaşlar arası sosyal faaliyet, pozitif diyalog ve iş motivasyonunun artırılması öncelikler arasında olmalıdır. Anestezi teknisyenleri yaptıkları iş gereği hem fizik hem de mental yorgunluk yaşamaktadırlar. Bunun yanı sıra toksik atık ve anestezik gazlara maruz kalan anestezi teknisyenlerinin daha sağlıklı ortamlarda mesleklerini sürdürmeleri için gereken koşullar acilen sağlanmalıdır."

“Pozitif ayrıcalık verilmeli"
Sağlık-Sen’in gündeme taşıdığı yıpranma payından anestezi teknisyen ve teknikerlerinin de yararlanacağını işaret eden Özdemir, “Yine sendikamız tarafından kazanıma dönüştürülen ve yapılan çalışmalarla son aşamaya gelinen sağlık çalışanlarına yıpranma payı ödenmesi konusunda anestezi teknisyenlerine pozitif ayrıcalık verilmesi gerekmektedir. Çalışma ortamlarında maruz kaldıkları gazlardan dolayı sağlık açısından da yıpranan çalışanlarımıza bu ayrıcalığın sağlanması için Sağlık-Sen olarak çalışmalarımızı yapmaktayız. Sağlık çalışanlarımızın yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak çalışanların en iyi şartlarda görev yapabilmesi, onların hak ve menfaatleri korumak adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mücadele edeceğimizin bilinmesini ister bu vesile ile Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü’nü kutlarız” diye konuştu.
YORUM EKLE