Otizmli Öğrenciler Resim Ödüllerini Sildi Süpürdü

Yaşar Eğitim Ve Kültür Vakfı Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ve Eğitim İş Uygulama Merkezi Öğrencileri, Konak Rotary Kulübü Tarafından Düzenlenen “Öğretilebilir, Eğitilebilir, Zihinsel Engeli Ve Otistikler” Adlı Resim Yarışmasında Birincilik Ve İki Jüri Özel Ödülü Aldı

İzmir 08.06.2014, 11:47 18.02.2015, 23:00
Otizmli Öğrenciler Resim Ödüllerini Sildi Süpürdü
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri, Konak Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “Öğretilebilir, Eğitilebilir, Zihinsel Engeli ve Otistikler” adlı resim yarışmasında birincilik ve iki jüri özel ödülü aldı.

Çeşitli okullardan yaklaşık 80 öğrencinin toplamda 200 resim ile katıldığı yarışmada Ahmet Albala birincilik, Alper Düz ve Gamze Taşpınar ise jüri özel ödülü kazandı. Otizmli öğrencilerin içindeki sanat yeteneğini artırmak, çocukların boş zamanlarını değerlendirmesi ve kendilerini ifade etme imkanı sağlaması amacıyla düzenlenen resim yarışmasından üç ödül birden almanın gurur verici olduğunu belirten Yaşar Eğitim Ve Kültür Vakfı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Kasım Koç, “Çocuklar bizlerin geleceğidir. Onlar ilgi, sevgi ve eğitimle büyütmek çok önemli. Otizmli öğrencilerimizi de sevgi ve ilgimizi göstermemiz çok önemlidir. Bu ilgi ve sevginin karşılığını ise resim yarışmasından kazandığımız ödüller ile aldık. Otizmli öğrencilerimizin başarısı için sanat ve spor çok önemli iki unsundur. Bu iki alanda da okulumuz önemli faaliyetler göstermektedir” dedi.
Spor alanında da önemli faaliyetler göstererek çeşitli yarışmalarda otizmli öğrencilerin başarı kazanması için çalışacaklarını belirten Koç, “Okul olarak şuan ki en önemli hedefimiz spor kulübü kurmaktır. Bu spor kulübü ile otizmli öğrencilerimiz enerjilerini atarak rehabilite olacak ve bize önemli başarılar kazandıracaklardır” diye konuştu.
Yorumlar (0)