Ontan Modda, İzmir'de dev proje yatırımları ile yaşam standartlarını yeniden belirleyecek

İzmir’de büyük montanlı yatırımlar yapan gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından Ontan, Modda Bulvar, Modda Suits ve Modda Bayraklı projeleri ile İzmir'de yeni bir yaşam standardı oluşturmayı hedeflediklerini belirten Özgür Güzel, Ontan Modda'nın 2018’de üç projeyi daha hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti. Firmanın, şehrimize yapacağı yatırım tutarının 1 milyar lirayı aşması bekleniyor.

Ontan Modda, İzmir'de dev proje yatırımları ile yaşam standartlarını yeniden belirleyecek

Farklı mimarisiyle sadece konut değil yaşam alanları sunan ve İzmir’in önemli yatırımcılarından biri haline gelen Ontan İnşaat Satış ve Pazarlama Direktörü Özgür Güzel’le Ege Haber olarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sorduğumuz sorulara samimi cevaplar veren Özgür beyle aynı zamanda yeni projeleri Modda Bulvar’ı da konuştuk.

Modda Bulvar, İzmir’e yeni bir yaşam kültürü vadediyor. 2019 ‘da anahtar teslimine başlanacak olan bin 50 konutluk yaşam merkezi ile ilgili bizimle neleri paylaşmak istersiniz?

Proje sizin de belirttiğiniz gibi bin 50 konuttan oluşuyor. Toplamda 3 etap. 2019’da 320 konutluk ilk etabın anahtar teslimini gerçekleştireceğiz. İkinci kısım 2020 ve son kısım 2021‘de.

Yeni yılda 4 projemizi daha tamamlamayı hedefliyoruz. Sosyal imkanlar konusunda da iddialıyız. Bu anlamda sadece İzmir’de değil İstanbul ‘da bile olmayan olanaklar ile müşterilerimizi buluşturuyoruz.

Modda Bulvar’da içinde gezilerek  resifte yaşayan yeni türler ile tanışabilecekleri donanıma sahip dev bir akvaryum tasarlanıyor. 600 kişilik de bir tiyatro salonu mevcut. Oyunlarını bu salonda izleyicisi ile buluşturması için Tiyatro Hane ile anlaştık. Bin 700 m2 lik spor merkezi ve bir bilim müzesi olacak. Bin m2 lik bir alanda bir de güzel sanatlar müzesi olacak.  5 bloktan oluşan; sanatı, bilimi, konforu, estetiği, alışverişi ve eğlenceyi bir arada sunan, modern mimarisi, 2+1, 3+1, 4+1 daireleri, benzersiz sosyal alanları ve farklı tip daire seçenekleri ile 15 bin m2 alan üzerinde kurulan MODDA Bulvar, kent yaşamının tüm renklerine günlük yaşamın içinde sahip olma fırsatı verecek.

 MODDA Bulvar’daki sosyal alanlardan tiyatrodan, akvaryumdan, spor merkezinden sadece konut sahipleri mi faydalanabilecek?

 Hayır. Bahsettiğim aktivitelerin hepsi herkese açık olacak. Zira biz İzmir’e değer katmak için bu sosyal imkanları sunuyoruz. Bilim müzesi, güzel sanatlar müzesi, tiyatrosu, AVM’si ,spor merkezi, mutfak kültürü ile tüm aktivite ve sosyal imkanlar tüm misafirlerimize açık olacak. Bu da herkese açık davettir .

 İzmirli gayrimenkul yatırımı yapacağı zaman ilk ve en önemli olarak neye bakıyor?

Fiyat. Sadece İzmirlilerin değil tüm ülkedeki önemli kriter fiyat. İzmir’de yaşayan halk doğası gereği trafikte fazla zaman kaybetmeyi seven bir halk değil. Dolayısıyla  çok uzaklara gitmeyi tercih etmiyor. Çabuk gelip gideyim diyor. Bu sebeble MODDA Bulvar projesi onlar için bir avantaj çünkü yeni yapılan İstanbul yolunun İzmir eklentisi projemizin 10 metre ilerisinde olacak.Şu anda Halkapınar Metro’dan buraya metro çalışması başladı ve 2 yıl içerisinde tamamlanacak. İzmirlinin tek kriteri olmasa da fiyat ve lokasyon kolaylığı öne çıkıyor. Ayrıca İzmirliler içerisinde aktivite olan yaşamlarını kolaylaştıran ve değer katan projelere daha çok ilgi gösteriyorlar.

 İzmir’in sizce trafik sorunu var mı? Bu sorun gayrimenkul sektörünü nasıl etkiliyor?

 İzmir’in günün her saatinde hissedilen bir trafik sorunu var. Bu yaşanan göç dalgası ve nüfus artışı ile birlikte daha da artacak gibi görünüyor. Trafiğin en önemli etkenlerinden biri de dikey yapılaşmanın yaygınlaşması.

 Buradan 100 metre ilerlediğinizde Çeşme ve Aydın’a giden  otobanlara çıkabilirsiniz ya da Karşıyaka ve Bornova’ya giden yollara bağlanabilirsiniz. MODDA Bulvar’ın trafik konusunda iyi bir lokasyona sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu projenin başvurusunu yapmadan önce Ankara’da TCDD Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunduk. Buranın çok yakınından Yüksek hızlı trende de geçecek.

 İzmir’de alt yapı ile ilgili gerekli önlemler alınıyor mu? Yılda 30 bin yeni konuta ihtiyaç duyan İzmir’in alt yapısı bu kadar yükü taşır mı?

 İzmir’in alt yapısının emlak sektörünün hızına nasıl yetişeceği bizi aşan bir konu. Bizim farkımız mühendislik şirketi olmamız. Yönetim Kurulu Başkanımız Onur Öktem ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Taner Akçınar İTÜ mezunu önemli mühendisler. Biz onların tecrübeleri ile hareket ederek projelerimizi başlatıyor ve bitiriyoruz. Bayraklı ve Bornova’da daha önce yaptığımız projelerde ve şu an devam eden projelerimizde bugüne kadar hiç sorun yaşamadık.

- Ege Haber
YORUM EKLE