banner527

Nöbette ölü bulunan İzmirli asker için tören düzenlendi!

Nöbette ölü bulunan İzmirli asker için tören düzenlendi. Afyonkarahisar Orduevi'nde askerlik yapan 20 yaşındaki İzmirli M.Ç. nöbet kulübesinde ölü bulunmuştu. M.Ç. için Afyon'da askeri tören yapıldı.

Nöbette ölü bulunan İzmirli asker için tören düzenlendi!

Nöbette ölü bulunan İzmirli asker için tören düzenlendi. Afyonkarahisar Orduevi'nde askerlik yapan 20 yaşındaki İzmirli M.Ç. nöbet kulübesinde ölü bulunmuştu.  M.Ç. için Afyon'da askeri tören yapıldı.

Olay, dün saat 18.30 sıralarında Afyonkarahisar merkezindeki Orduevi’nde meydana geldi. Orduevi’nde vatani görevini yapan er M.Ç.’nin nizamiye girişinde nöbet tuttuğu kulübeden silah sesi duyuldu. Nizamiyedeki diğer askerler ses üzerine girdikleri kulübede M.Ç.’yi başından vurulmuş halde hareketsiz yatarken buldu.

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ambulansla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne götürdüğü M.Ç., burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. M.Ç.’nin cenazesi morga konuldu. Polis, M.Ç.’nin intihar ettiği ihtimali üzerinde dururken, olayla ilgili soruşturma başlattı. M.Ç.’nin İzmir nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

ÖLÜM HABERİ AİLEYİ YASA BOĞDU

Acı haber M.Ç.'nin İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Günlüce köyünde oturan ve boşandıkları belirtilen anne Ganime Ç. ile baba Yaşar Ç.'ye gece geç saatlerde ulaştırıldı. 17 yaşında bir kız kardeşi bulunan M.Ç.'nin ölümü aileyi yasa boğdu. 

Yakınları M.Ç.'nin 10 gün önce köye gelerek anne ve babasını ayrı ayrı ziyaret ettiğini ve ardından uzmanlık sınavı için Ankara'ya gittikten sonra birliğine teslim olduğunu belirttiler. Askere gitmeden önce berber olarak çalıştığı öğrenilen M.Ç.'nin yakınları, gencin herhangi bir sorunu olmadığını söylediler.

M.Ç.'nin cenazesinin bugün Ödemiş Günlüce Mahallesi Kartal Sokak'ta annesinin evine helallik için getirildikten sonra öğle namazına müteakip köy kabristanlığına  defnedileceği bildirildi.

ASKERİ TÖREN YAPILDI

Mustafa Ç.'nin cenazesinin memleketi İzmir'in Ödemiş ilçesine uğurlanması dolayısıyla bu sabah Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde askeri tören yapıldı. Törene Afyonkarahisar Merkez Komutanı Topçu Kıdemli Albay Fatih Sağdıç, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve askeri erkan katıldı.

Mustafa Ç.'nin Türk bayrağına sarılı tabutu, yapılan duanın ardından askerlerin omuzlarında Afyonkarahisar Belediyesi cenaze aracına konuldu. Mustafa Ç.'nin cenazesi İzmir'e doğru yola çıkarken, askerler de selam vererek uğurladı.

YORUM EKLE