Nihat Zeybekci'den alkol sorusuna cevap

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nihat Zeybekci katıldığı radyo programında merak edilenleri cevapladı.

İzmir 14.03.2019, 15:15
Nihat Zeybekci'den alkol sorusuna cevap

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nihat Zeybekci, katıldığı radyo programında, gazeteciler İsmail Saymaz, Akif Beki ve Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtladı.


“İzmir, Türkiye'de en çok pay alan ikinci şehir”
İzmir'in siyasi tercihinden dolayı cezalandırılmadığını öne süren Zeybekci, "İzmir siyasi tercihinden dolayı cezalandırılsaydı, kişi başına gönderilen bütçede Türkiye'deki en çok pay alan ikinci şehir olmazdı" dedi.
“Aziz Kocaoğlu’na abim derim”
Zeybekci, CHP'li rakibinin Tunç Soyer'in "Projelerin bazıları Ankara'da onaylanmıyor ya da gerekli imzalar atılmıyor" sözüne şu yorumu yaptı:
"4 yıl 15 gün boyunca Ekonomi Bakanlığı yaptım. Aziz Kocaoğlu da benim dostum. Kendisine ağabey diyerek hitap ederim. Ama Aziz Kocaoğlu bir kere yanıma gelip 'Şu ihtiyacımız var' demedi."

“Eleştiri Almadım”
Adaylık sürecinde alkole ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle parti içinde eleştiri alıp almadığı sorulduğunda ise, Zeybekci'nin yanıtı şöyle oldu:
Beni AK Parti'de eleştirebilecek bir kişi var. Kendisinin de tepkisi olmadı.
“Tunç Soyer ‘in gelmesini HDP istedi”
Tunç Soyer'in CHP tarafından aday gösterilmesinde HDP'nin etkili olduğunu savunan Zeybekci, "Tunç Soyer HDP ile işbirliğinden utanmıyor. Neden utansın ki?" diye konuşurken, Erdoğan ve iktidar kanadından HDP'ye yönelik yapılan 'terörist' yorumlarına da değindi.
Zeybekci, "Yasalar HDP'ye seçimlere girme izni veriyor mu? Veriyor. Kamu vicdanını çok yaralayan bir parti. HDP'ye oy verenlerden değil, HDP yöneticilerinden bahsediyorum" dedi.

Nihat Zeybekci alkolle alakalı ne demişti?

"AK Parti'ye yönelik genel bir ön yargı var, şarap üretimine teşvik vermeyi düşünür müsünüz?" sorusunua, katıldığı bir canlı yayında; "Alkollü içki üretimini destekleyerek geldik, hükümet olarak yerli içki üretimimizi, diğer ülkelerden ithal edilen ürünlerin üzerine koyduğumuz vergilerle koruyarak geldik"şeklinde yanıtladı.

Yorumlar (0)