MÜSİAD İzmir Başkanı Ülkü ’Ekonomik Önlem Paketi’ni değerlendirdi

Müstakil Sanayici Ve İşadamlari Derneği (müsiad) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Başbakan Binali Yıldırım’ın Açıkladığı 'ekonomik Önlem Paketi' İle İlgili, "iş Ve Ticaret Hayatı İçin Atılan Önemli Adımlardan Memnuniyet Duyuyoruz" Dedi.

MÜSİAD İzmir Başkanı Ülkü ’Ekonomik Önlem Paketi’ni değerlendirdi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı ’Ekonomik Önlem Paketi’ ile ilgili, "İş ve ticaret hayatı için atılan önemli adımlardan memnuniyet duyuyoruz" dedi.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı ’Ekonomik Önlem Paketi’ ile ilgili değerlendirme yaptı. Paketi memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Ülkü, paketin sektörleri hareketlendireceğini söyledi. Ülkü, "Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın dün açıkladığı ‘Ekonomik Önlem Paketi’, iş alemini yakından ilgilendiren önemli maddeler içeriyor. Öncelikle açıklanan ‘Ekonomik Önlem Paketini’ memnuniyetle karşılıyoruz. ‘Ekonomik Önlem Paketi’ ile açıklanan Hazine garantisiyle işletmelere sağlanan 250 milyar liralık kredi imkanı, özel sektör yatırımlarının daha da teşvik edilerek özellikle imalat sanayine, yatırım teşvik kapsamındaki projelere artı destek verilmesi, 500 bin vatandaşımızı İŞ-KUR’un aktif iş gücü programından yararlandırılması, prim ödemelerinin ötelenmesi, yurt içinden sağlanacak Türk malı ve hizmetlere sıfır faiz uygulaması, KOBİ’lere ilk 12 ay için geri ödemesiz 3 yıl vadeli 50 bin lira kredi verilmesi gibi iş ve ticaret hayatı için atılan önemli adımlardan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye ekonomisine sürekli sıcak para girişi, ekonominin iyileşmesine yetmeyecektir. Ancak üreterek, ihracat yaparak ekonomimizi canlı ve başka ülkelerin ekonomik gelişmelerinden etkilenmeyecek hale getirebileceğimizi biliyoruz. Üretimden, yatırım ve ihracata kadar ‘Ekonomik Önlem Paketi’ ile bu adımların yürürlüğe girmesi ticaret hayatını büyük ölçüde hareketlendirecektir. Ülkemizde daha fazla yatırım, daha fazla katma değer ve daha fazla istihdam sağlayacaktır” dedi.
YORUM EKLE