Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin 21 Haziran ortak İzmir mitingi iptal oldu.

İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda 21 Haziran’da İzmirlilere seslenmesi planlan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce‘nin programında flaş değişiklik oldu. CHP Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce İzmir ortak mitingi iptal oldu. Muharrem İnce İzmir Mitingi ne zaman olacak? Kemal Kılıçdaroğlu CHP İzmir'de miting Yapacak mı? Ayrıntılar haberimizde...

İzmir 01.06.2018, 22:14 01.06.2018, 22:21
Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin 21 Haziran ortak İzmir mitingi iptal oldu.

İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda 21 Haziran’da İzmirlilere seslenmesi planlan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce‘nin programında flaş değişiklik oldu.

21 Haziran'da Muharrem ince Cumhurbaşkanlığı mitingi yapılacak. CHP Mitingi yapılmayacak.

Kılıçdaroğlu ve İnce’nin yaptığı görüşmenin ardından, ortak mitinglerin ‘tarafsız cumhurbaşkanı adayı’ imajına zarar verme olasılığı üzerine iptal edildiği öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile yaptığı görüşmenin ardından, ortak mitinglerin tarafsız cumhurbaşkanı adayı propagandasına zarar verme olasılığı gözetilerek iptal edildiği bildirildi.

10 büyükşehirde ortak miting kararı alan Kılıçdaroğlu ve İnce, bu sayıyı önce 8’e, sonra 4 mitinge düşürmüştü. Kılıçdaroğlu’nun İnce ile yaptığı görüşmenin ardından, ortak mitinglerin tarafsız cumhurbaşkanı adayı propagandasına zarar verme olasılığı gözetilerek iptal edildiği bildirildi. Seçim sonuna kadar Kılıçdaroğlu ve İnce ayrı ayrı propaganda yapmaya devam edecek. İki ismin İzmir Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek mitingde vatandaşlara birlikte seslenmesi bekleniyordu. Böylece İzmir’de İnce miting yapacak, Kılıçdaroğlu’nun ise ya bir salon programı yapacağı ya da tek başına bir miting düzenleyeceği ifade edildi.

Yorumlar (1)
kılıçtarogluda salon degilde meydan mitingi yappsın 1 yıl önce
tamam beraber yapmasalarda ikiside meydan mitingleri yapsınlar incenin çanakkale mitingi bitti şimdi kılıçtaroglu çanakkalede yarın salon konuşması yapacak keşke meydan konuşması yapsaydı birde kılıçtaroglu diyorya chp.li belediyelerin oldugu yerlerde tatil yapın diye çanakkalede plajlar kumsal olan yerler inanınki çöp vede poyrazda denizin dışarıya attıgı yosunlarla dolu kimseler temizlemiyor sadece paralı olan plajlar temizleniyor çanakkale belediyesi bu temizlik işleriyle asla ilgilenmiyor chp yönetimine rica ediyoruz belediyelerine sahip çıksınlar yoksa şerefsizim birdaha asla oy vermeyecem birde çevremdeki yakınlarımıda örgütleyecem oy vermemeleri için temizlik istiyoruz.