Muharrem İnce İzmir Mitingi kaç kişi katıldı. Gündoğdu Meydanı 21 Haziran 2018

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Muharrem İnce'nin İzmir Mitingine kaç kişinin katıldığı merak konusu oldu. İnce miting öncesi temsili olarak 2 milyon kişinin katılmasını beklemişti. Gündoğdu Meydanı'na dev sahne hazırlandı ve belirli bir alan miting alanı olarak ayrılmıştı. Ege Haber olarak İzmirlinin o meydana sığmayacağını yazmıştık. Tahminlerimiz doğru çıktı. Miting alanında olduğu gibi büyük bir kalabalıkta sahnenin arkasında kaldı. İşte İnce'nin tarihi İzmir mitinginden görüntüler ve konuşması...

İzmir 21.06.2018, 21:13 21.06.2018, 21:50
Muharrem İnce İzmir Mitingi kaç kişi katıldı. Gündoğdu Meydanı 21 Haziran 2018

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Muharrem İnce'nin İzmir Mitingine kaç kişinin katıldığı merak konusu oldu. İnce miting öncesi temsili olarak 2 milyon kişinin katılmasını beklemişti. Gündoğdu Meydanı'na dev sahne hazırlandı ve belirli bir alan miting alanı olarak ayrılmıştı. Ege Haber olarak İzmirlinin o meydana sığmayacağını yazmıştık. Tahminlerimiz doğru çıktı. Miting alanında olduğu gibi büyük bir kalabalıkta sahnenin arkasında kaldı.

 Mahşeri kalabalığın katıldığı mitingde vatandaşlar internet yok deyince İnce, "İnternet mi yok? Yani paraları çalıyorsun, sandıkta oyları çalıyorsun, sınavda soruları çalıyorsun, TRT'den hakkımı çalıyorsun, özel televizyonlara yayınlatmıyorsun, internet de yok, Allah belanızı versin ben siz daha ne diyeyim!" dedi. 

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin İzmir’deki muhteşem mitinginden satırbaşları şöyle;

“Sahnenin önünde 1 milyon insan varsa 1 milyon kişi de sahnenin arkasında duruyor. Bu 49. günde 105. mitingimiz. Günlerdir konuşuyorum ama medya vermemekte ısrarlı. Hele bir TRT var, parayı bizden alıyor Erdoğan’ın borazanlığını yapıyor.

“SEÇİMİN KAYBEDENİ OLMAYACAK”

Türkiye Cumhuriyeti’nin seçiminde ilk kez bu seçimin kaybedeni olmayacak. Sadece anket şirketleri kaybedecek, Erdoğan bile kaybetmeyecek. Bu seçimi ben kazandığımda tüm Türkiye kazanmış olacak. Ben bütün annelere sesleniyorum, tüm partililerin annelerine sesleniyorum. Onlara iyi eğitim vereceğiz. Onları tarikatların yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz.

Eğitimimiz, okullarımız arasında bir ayrıcalık olmayacak. Gelir dağılımda eşit olacağız. İşe alımlarda ayrım yapmayacağız, liyakat olacak.

“BİR GÖSTERİŞ YAPMIŞTI”

2002’de Erdoğan iktidara geldiğinde bir gösteriş yaptı. Milletvekillerinin lojmanlarını sattı kendi de gitti bir apartman dairesinde oturdu. Herkes helal olsun dedi. Sonra ne yaptı, gitti bir saray yaptırdı, orada oturmaya başladı.

Erdoğan Rizelidir ama ondan bile utandı. Neden mi Rize’nin çayını bıraktı gitti beyaz çay içmeye başladı. Yanında hiç kimse kalmadı. Erdoğan’ın 16 yılda dost kaldığı hiç kimse kalmadı. O artık yorgun, kibirli, insanlara tepeden bakan bir insan.

ERDOĞAN’A İZMİR’DEN DE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bir yandan yorgun bir insan bir yanda da taze kan var. O artık hayalleri olmayan bir adam. 2002’de ‘adalet, kalkınma’ diyordu. Artık bunları demiyor ekonomi diyemiyor benim karşıma televizyonlara çıkamıyor. Erdoğan’ın çıraklığı fena değildi ama ustalığı rezalet. Bir insan kendine usta der de çırak dediği birinin karşısına çıkamaz mı?. O çakma usta. Yüreğin mi yok? Çık karşıma.

“ORTAOKUL DİPLOMASI VAR MI?”

Son günlerde Tarzan zorda olunca hani doktorlar der ya ‘çocukluğuna inmek lazım’ diye, benim çocukluğuma kadar iniyorlar. Yakında 2. Dünya Savaşı’nı da İnce çıkardı diyecekler. ‘Bay Muharrem’ diyor, ‘Menderes asıldığında neredeydin?’ diyor. Yahu ben hayatta değildim. Şimdi diploması yok diyorlar ya ben merak ediyorum acaba onun ortaokul diploması var mı?

YARDIMLAR KONUSUNDA SÖZ VERDİ

Son günlerde bir dedikodu uyduruyorlar; Muharrem İnce seçilince yardımları kesecekmişim. Hangi yardımları?

1-Doğum yardımları
2-Gebelik yardımı
3-Dul maaşı
4- Muhtaç asker ailesi yardımı
5-Şartlı eğitim yardımı
6-Öğrenci yardımı
7-Kaymakamlık bursu
8-Yoksullara kira yardımı
9-Engelli bakımı
10-Fakir muhtaç yardımı.

“TÜRKİYE’Yİ BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Sizin huzurunuzda 81 milyona söz veriyorum. Namus sözü veriyorum, bu saydığım yardımlara Temmuz ayından itibaren 100 TL zam yapacağım. Her şey hazır; kadro hazır, ekonomiyle kim ilgilenecek hazır.

Her şey hazır, zımba gibi bir ekip var, yakında açıklayacağım. Bakanlar Kurulu’nu sadece CHP’den yapmayacağım. Bakanlar Kurulu’nda her partiden insan olacak. Orada CHP’li olacak, ülkücü olacak, HDP’li olacak, İYİ Partili olacak, AKP’li de olacak. Türkiye’yi birleştireceğiz, Türkiye’yi kucaklayacağız. Ekibimle aylardır çalışıyorum. Erdoğan kendisine saray hazırlıkları yaparken ben Türkiye’yi yönetme hazırlıkları yapıyorum.

İNTERNET GİDİNCE İSYAN ETTİ "ALLAH BELANIZI VERSİN"

İnternet mi yok? Yani paraları çalıyorsun, sandıkta oyları çalıyorsun, sınavda soruları çalıyorsun, TRT’den hakkımı çalıyorsun, özel televizyonlara yayınlatmıyorsun, internet de yok, Allah belanızı versin ben siz daha ne diyeyim!

İLK YÜZ GÜNDE YAPACAKLARINI AÇIKLADI

48 saat içinde OHAL’i kaldıracağız.
Merkez Bankası bağımsız bir politika uygulayacak.
PKK, IŞİD, FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız mücadele edeceğiz.
Passolig’i hemen kaldıracağız.
Suriye’ye büyükelçi atayacağız. 4 milyon Suriyeliyi davulla zurna ile Suriye’ye göndereceğiz.
Yargıdaki düzenlemelere hemen başlayacağız. Cumhurbaşkanı Yargıtay’ın salonuna girdiğinde ayağa kalkmayacak yüksek yargıçlar arıyorum.

Özel hayatın gizliliği esas olacak, size söz veriyorum hiç kimsenin telefonu dinlenmeyecek.
Haklarında dava açılmamışsa KHK’la işten uzaklaştırılanları hemen işe iade edeceğiz.
Başta Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere askeri okulları yeniden açacağız.
Medya kendine çeki düzen verecek. Yandaş medya şu anda ne yapıyor merak ediyorum. İster ver ister verme umrumda değil… 24 Haziran’dan sonra kapının önünden ayrılmayacaklar ama. TRT benim borazanım olmayacak, beni eleştiren gazeteler arıyorum. Erdoğan bu ülkenin en büyük medya patronudur. Erdoğan manşetleri atan adam, ben manşetlerle kavga ede ede gelen adam!
Biz Sünniler Alevilere haksızlık yapıyoruz, Aleviler vergi veriyor mu? Veriyor. Askere gidiyor mu? Gidiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Sünnilere hizmet ediyor, Alevilere etmiyor. Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak düzenleyeceğiz.
Dokunulmazlıklar konusu gündeme geldiğinde kendi partimle bile ters düştüm. İlkeli bir siyaset yapacağız. Karşımızdaki sağcı mı solcu mu diye bakmayacağız. Kadın mı erkek mi diye bakmayacağız. Türk mü Kürt mü diye bakmayacağız. İnsan diyeceğiz insan…


Kamuda genel müdürsün, işini doğru yapıyorsun, korkma yerinde kalacaksın. Korkma! Ama partizanlık yaptıysan, liyakat sahibi değilsen gideceksin.
Sözümün arkasındayım, öğretmenlere polislere hemşirelere 3600 ek göstergeyi 100 gün içinde vereceğiz.
Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz.
Cumhurbaşkanı olduğumda hemen Avrupa’daki başkentleri tura çıkacağım, Avrupa Birliği ile ilgili hızlı bir kampanya başlatacağım. 50 büyük devletin hemen hemen hepsinin büyükelçileri benimle görüşmek istedi.
Meydanlar doluysa iyi demektir, balkonlar doluysa daha iyi demektir, çatılar doluysa kazandın demektir.
Üniversiteleri böldüler, tekrar birleştireceğiz. Okullar için zorunlu bağış artık olmayacak. Hiçbir sınavdan ücret alınmayacak. TC çocuklarına bedava sınav yapamıyorsa o dükkanı kapat gitsin.

Üniversite öğrencilerine 500 TL 19 Mayıs Gençlik Bursu, 500 TL cumhuriyet bursu vereceğiz. Öğretmenlere 24 Kasım’da 1 maaş ikramiye vereceğiz.
Karadenizli kardeşim, sana İzmir’den sesleniyorum; fındık 15 TL olacak. Asgari ücret 2200 TL, en düşük emekli maaşı 1500 TL olacak, mazot çiftçiye 3 TL olacak.

500 GÜNDE YAPACAKLARINI ANLATTI

Şimdi size ilk 500 gün içinde yapacaklarımızı anlatacağım. Yargıda seçim ve yükselme ilkeleri ne olacak. Objektif kriteri koyacağız.
Güçler ayrılığını netleştireceğiz.
100 gün içinde yerel yönetimleri güçlendireceğiz.
100 gün içinde girişimcilik merkezleri kuracağız.
Tekstil, moda, tasarım akademisi açacağız. Biri Denizli’de biri İstanbul’da üçüncüsünün yerini henüz belirlemedik. Bunu marka için yapacağız. Gençler bunu sizinle birlikte yapacağız.
Eğitim, siyasetin toplum mühendisliği aracı olmaktan çıkarılacak. Yeni bir sınav sistemi olacak, ama herkesin kabul ettiği bir sistem.
Yurt sorununu kökünden çözeceğiz.
Engelliler için yaşam merkezi açacağız. Bu sarayperest var ya sarayperest! Marmaris’te yazlık saray yaptırıyor. Marmaris’teki yazlık sarayı engellilere tahsis edeceğim.
Çalışanların örgütlenmeleri önündeki bütün engelleri kaldıracağız.
Aile sigortasını hayata geçireceğiz.
Sanatçıların güçlü bir şekilde örgütlenmelerini sağlayacağız.
Sporun temel alanlarında üniversite ligi kuracağız! Balıkesir’de yaşayan insanlar Balıkesir Üniversitesi’nin futbol takımına sahip çıkacak, kendini ait hissedecek, vatandaşla üniversite arasında bağ kuracağız.

“ŞİİRİ KONUŞUYOR EKONOMİYİ KONUŞMUYOR”

Meydanlarda benim 30 sene önce yazdığım şiiri konuşuyor, ekonomiyi konuşamıyor. Soğan kuru dolar kurunu geçti, kuru soğan 7 TL, biber 8 TL, hıyar 4 TL. Tüketen alamıyor, üretene gitmiyor. Faiz lobisi vardı, şimdi de soğan lobisi var.

“GÜCÜMÜ MEKTUP YAZAN ÇOCUKTAN ALIYORUM”

Erdoğan 30 miting yaptı, sen 105 miting yaptın, enerjiyi nasıl buluyorsun diye soruyorlar. İşte şundan buluyorum (elindeki kağıdı gösteriyor.) 3. sınıf öğrencisi Deniz Acar, şiir yarışmasında kazandığı 1 gram altını Muharrem İnce sana gönderiyorum diye bana göndermiş. Enerjim bu, bu çocuğa karşı sorumluluğum var benim.

Benim cumhurbaşkanlığımda kalite ve girişim sözünü duyacaksınız. Yol yaptı, yol çöküyor. Hastane yaptı, hemşire yok. Yeni dünyada elinizdeki telefonların hiçbirini kullanmayacaksınız. Artık kuantum telefonlar gelecek. 16 yeni meslek gelecek. Şu anda ilkokulda okuyan çocukların önemli bir kesimi bugün hiç olmayan mesleklerde çalışacak. Sanayimizin 4’te 1’i atıl, tarım alanlarımız atıl, denizlerimiz atıl. Ne balıkçılık gelişmiş, ne denizden ulaşım gelişmiş. Erdoğan vatandaşa kemer sıktırıyor, kendisi Saray’da yaşıyor. Benim dönemimde millet değil devlet kemer sıkacak!

Faiz artında her şeyin değeri düşüyor, evinizin, şirketinizin değeri düşüyor. Benim cumhurbaşkanlığımda faiz düşecek, hep birlikte zenginleşeceğiz.

İZMİR’DE YENİDEN KONGRE DÜZENLEYECEK

Cumhuriyet kurulmadan Atatürk İzmir’de İzmir İktisat Kongresi’ni topladı. Yanmış İzmir’de topladı. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda İktisat Kongresi’ni yeniden İzmir’de toplayacağım. Tüketen değil, üreten bir Türkiye, korkmayan bir Türkiye olacağız. Öğrenciler korkmayacak, kadınlar korkmayacak, akademisyenler korkmayacak, hayvanlar korkmayacak, dereler korkmayacak! Hakkını bilen, halkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Haddini bilmeyenlere haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım. Camide ibadet, okulda bilim, kışlada görev ve liyakat olacak. Camiye okula orduya siyaset asla girmeyecek asla! Her yıl 81 milyona hesap vereceğim. Kişisel mal varlığımın, cumhurbaşkanlığı harcamalarının, icraatlerimizin hesabını vereceğiz.

Bu seçimin farkını özet geçeceğim. Bu seçim eskinin son seçimi, yeninin ilk seçimi. İzmir, bir büyük değişime, Türkiye’yi normalleştirmeye, Türkiye’yi barıştırmaya hazır mıyız? 3B demeye hazır mıyız İzmir? Barışacağız, hemen barışacağız. Büyüyeceğiz, hızla büyüyeceğiz. Bölüşeceğiz, adil bölüşeceğiz. Birlikte başaracağız.

Pazar günü oyunu kullandın ne yapacaksın? Okulda bekleyeceksin, sonra seçim kurulunun önüne gideceksin. Ben de Yüksek Seçim Kurulu’nun önüne gideceğim. Merak etmeyin, birlikte başaracağız!

İZMİR’DEN KAÇ OY ÇIKAR? YÜZDE 85 YAPIN ONU!
24 Haziran için iddialı bir açıklama yapan İnce, İzmir’den söz istedi. İnce, “Bu seçimin farkının özeti şu; bu seçim eskinin son yeninin ilk seçimi. İzmir hazır mıyız bir büyük değişime? Türkiye’yi normalleştirmeye hazır mıyız? 3B demeye hazır mıyız İzmir? Bir; barışacağız, hemen barışacağız. İki; büyüyeceğiz. Hızla büyüyeceğiz. Üç; bölüşeceğiz. Adil bölüşeceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Sizden bir şey istiyorum. Cumhurbaşkanlığında ne kadar oy çıkar? Yüzde 80? Yüzde 85 yapın onu. Olur mu? Tamam mı? Söz mü? Pazar gününe kadar en az 3 kişiyi ikna etmenizi istiyorum. Pazar günü oyunu kullandın, ne yapacaksın? Okulda sandıklarda bekleyeceksin, sonra seçim kurulunun önüne gideceksin, ben nereye gideceğim? YSK’da, Ankara’da olacağım. Merak etmeyin, bunu birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

O İŞÇİ SAHNEDE
Çiğli’de İnce’yle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşın korumalar tarafından sert şekilde sahneden atılması gündem olmuştu. İnce, işçi İsmail Kalkan’ı arayarak özür dilemişti. İnce, bu kez o işçiyi miting esnasında sahneye davet etti ve çiçek verdi. Kendisinden tekrar özür dilediğini söyledi.

Yorumlar (3)
nuri uygur 1 yıl önce
HELAL SANA GAVUR İZMİR'IM
Erman Suretli 1 yıl önce
Yeni cumhurbaşkanı Muharrem ince adam gibi adam
Hakan Özkan 1 yıl önce
İNTERNET KESİLİNCE MUHARREM İNCE
24°
açık