Mhpli Meclis Üyesi Acar: "Foça Geri Kalmasın"

Mhp’Li Foça Meclis Üyesi Taner Acar, Tarihi, Denizi Ve Doğası İle İzmir'in En Mutena İlçelerinden Foça'nın Turizmde Geri Kalmaması Gerektiğini Söyledi.

İzmir 13.06.2014, 15:25 18.02.2015, 23:00
Mhpli Meclis Üyesi Acar:

MHP’li Foça Meclis üyesi Taner Acar, tarihi, denizi ve doğası ile İzmir'in en mutena ilçelerinden Foça'nın turizmde geri kalmaması gerektiğini söyledi.
Foça’nın değerlerinin günlük politikalarla heba edilmemesi gerektiğini kaydeden Acar, "Turizmin göz bebeği olan Foça’nın ileriye dönük temel bir planı dahi yok. Kimin ne yaptığı belli değil. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, kendi yağı ile kavrulmaya çalışan Foça'ya sahip çıkması gerekiyor. Turizmde rekabet ettiğimiz Çeşme ve Alaçatı’nın çok gerisinde kaldık. İlçe nüfus olarak büyüdü ama mahalleler temsil edilme sorunu yaşıyor. Foça her geçen gün değer kaybediyor. Bir zamanlar el üstünde tutulan ilçemizde birçok tesis atıl vaziyette. İhalelelerde çok değerli mülklerine alıcı bile çıkmıyor. Devletimizin Foça'ya el atmasını, yerel yönetimlere hareket getirmesini istiyoruz. Foça daha çok geri kalmamalı” dedi.

Yorumlar (0)
30°
açık