Mevlana Buca’da anıldı

Tasavvufta Mevlevi yolunun öncüsü olan Mevlana, 743. vuslat yıldönümünde Buca’da anıldı. Buca Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sergilediği sema ve dans gösterisi ile tasavvuf müziğinin eşsiz eserlerinin sergilendiği konser Bucalılara...

Mevlana Buca’da anıldı
Tasavvufta Mevlevi yolunun öncüsü olan Mevlana, 743. vuslat yıldönümünde Buca’da anıldı. Buca Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sergilediği sema ve dans gösterisi ile tasavvuf müziğinin eşsiz eserlerinin sergilendiği konser Bucalılara unutulmaz bir gece yaşattı.
“Gel, ne olursan ol yine gel” ve “Umutsuzluk kapısı değil bu kapı, nasılsan öyle gel” sözleriyle akıllara kazınan büyük düşünür ve alim Mevlana, ölümünün 743. yıldönümünde Buca’da anıldı. Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen anma ve hoşgörü programı, Mevlana’yı anlama, görüşlerini, fikirlerini ve düşüncelerini yorumlamaya yönelik slayt gösterisi ile başladı.
Buca Belediyesi tarafından organize edilen anma programı, Buca Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun, bir haraminin uyanışını konu alan dans gösterisi büyük beğeni topladı. Tasavvuf müziğinin eşsiz eserleri eşliğinde düzenlenen sema gösterisi salonda güzel bir atmosfer oluşturdu.
YORUM EKLE