Meteoroloji'den son dakika İzmir uyarısı! |Yağışlar devam edecek mi? |İzmir'de hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den gelen son dakika uyarılara geçtiğimiz hafta Perşembe gününden beri İzmir'i ve tüm Ege Bölgesi'ni etkisi altına alan yağışların devam etmesi bekleniyor. İzmir'de hava nasıl olacak? İzmir'de havalar soğuyacak mı? İzmir'e kar yağacak mı? İşte İzmir hava durumu...

Meteoroloji'den son dakika İzmir uyarısı! |Yağışlar devam edecek mi? |İzmir'de hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den gelen son dakika uyarılara geçtiğimiz hafta Perşembe gününden beri İzmir'i ve tüm Ege Bölgesi'ni etkisi altına alan yağışların devam etmesi bekleniyor. İzmir'de hava nasıl olacak? İzmir'de havalar soğuyacak mı? İzmir'e kar yağacak mı? İşte İzmir hava durumu... 

Meteoroloji yeniden kar alarmı verdi. Yarından itibaren yeni bir soğuk hava dalgasının İstanbul başta olmak üzere yurdu etkisi altına alacağı açıklandı. Uzmanlar kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıklarının da yeniden 0 dereceye kadar düşeceğini belirtti. Don tehlikesine karşı da vatandaşlar uyarıldı. Ülke genelinde mevsim normallerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıklarının İzmir'de bu haftanın ortalarında 0'ın altına düşeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; İzmir'in güneyi, Aydın kıyıları, Muğla, çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Çok bulutlu, öğleden sonra Kıyı Ege ve Denizli, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde İzmir'in güney ilçeleri, Aydın kıyıları ve Muğlaçevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 5°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

MUĞLA °C, 7°C
Çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

UŞAK °C, 7°C
Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

İZMİR'DE HAVA DURUMU

İzmir'de bugün hava nasıl olacak? sorusunun yanıtı şöyle:

10°C Çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 14:37
YORUM EKLE