Meteoroloji'den İzmir Hava durumu Uyarısı! İzmir'de yağışla birlikte hava sıcaklıkları düşüyor

Meteoroloji'den İzmir ve yurdun bir çok bölgesi için hava durumu uyarısı geldi. Akşam saatlerinden sonra kıyı Ege'de başlayacak yağışlarla yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakacağı ve İzmir'de ani hava sıcaklığı düşüşü yaşanacağı bildirildi. İzmir'de yarın hava en yüksek 30 en düşük 19 derece beklenirken Cumartesi günü ise en yüksek hava sıcaklığının 24 derece olması bekleniyor. Ege Denizi’nde ise yarından itibaren fırtına bekleniyor.

İzmir 03.10.2019, 22:55 03.10.2019, 22:57
Meteoroloji'den İzmir Hava durumu Uyarısı! İzmir'de yağışla birlikte hava sıcaklıkları düşüyor

İzmir'de yarın öğleden sonra yağış ve fırtına bekleniyor. Yağış ve fırtınanın etkisini hafta sonu da sürdüreceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra kıyı Ege'de başlayacak yağışlarla yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakacağı öngörülüyor. Yarın Trakya, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de, cumartesi günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

EGE'YE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre; Ege Denizi’nde yarından itibaren fırtına bekleniyor. Kuzey Ege’de ve Güney Ege’nin kuzeyinde yarın öğle'den sonra rüzgar etkisini artıracak güney ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege’de güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 bofor kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına olması bekleniyor. Fırtına, cumartesi sabahın ilk saatlerinde etkisini kaybedecek. Uzmanlar fırtınanın oluşturabileceği hasarlara ve olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN YAĞIŞ UYARISI!

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, geçen hafta sonundan bu yana genelde yağışsız, az bulutlu, açık geçen havaların ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarın gündüz saatlerinde Trakya’dan başlayacak yağışlarla birlikte yerini hafta sonu serin ve yağışlı havalara bırakacağı ifade edildi.

5 Ekim Cumartesi günü ise bölgenin tamamında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yağışların Trakya’da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin 6 Ekim Pazar günü etkili olduktan sonra pazartesi günü bölgeyi terk etmesi ve aynı gün bölgenin batısının yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Tahminlere göre, bölge genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları Cumartesi günü hissedilir derecede azalacak. Mevsim normalleri civarı ve yer yer altına düşmesi beklenen hava sıcaklıkları 8 Ekim Salı gününden itibaren tüm bölgede tekrar artacak. Rüzgarın yarın bölgenin batısında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, kuvvetli (40-70 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.”

Yapılan son değerlendirmelere yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Trakya ve Kuzey Ege’nin parçalı çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Artvin ve Ardahan çevreleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Edirne çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın batı ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların Edirne çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 19°C, 26°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. yağışların il genelinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

KOCAELİ 18°C, 31°C Az bulutlu ve açık yarın öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

TEKİRDAĞ 18°C, 26°C
Az bulutlu ve açık yarın öğle saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, batı ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 10°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 30°C Az bulutlu ve açık

İZMİR 19°C, 29°C Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 16°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 21°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 21°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

HATAY 20°C, 30°C Az bulutlu ve açık

MERSİN 22°C, 30°C Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 13°C, 28°C Az bulutlu ve açık

ESKİŞEHİR 12°C, 28°C Az bulutlu ve açık

KAYSERİ 19°C, 27°C Az bulutlu ve açık

KONYA 13°C, 28°C Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ
Az bulutlu ve açık bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 9°C, 26°C Az bulutlu ve açık

DÜZCE 15°C, 30°C Az bulutlu ve açık

KASTAMONU 8°C, 27°C Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK 17°C, 26°C Az bulutlu ve açık

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu doğusu yer yer çok bulutlu bu akşam ilk saatlerde Artvin çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 12°C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 18°C, 28°C Parçalı ve az bulutlu

TOKAT 13°C, 30°C Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 18°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu kuzeyi yer yer çok bulutlu bu akşam ilk saatlerde Ardahan çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 6°C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu

KARS 4°C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA 13°C, 29°C Parçalı ve az bulutlu

VAN 9°C, 21°C Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 14°C, 33°C Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 17°C, 32°C Az bulutlu ve açık

SİİRT 19°C, 31°C Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 19°C, 35°C Az bulutlu ve açık

Yorumlar (0)