Meteoroloji'den Ege'ye uyarı! Bu hafta hava nasıl olacak? İzmir'de hava durumu...

Yeni yıla yağmurlu ve soğuk havayla giren İzmirliler 2019 yılının ilk günlerinde İzmir'de hava durumu nasıl olacak diye merak ediyor. Bu hafta hava nasıl olacak? Meteoroloji'den Ege ve Akdeniz Bölgeleri için son dakika uyarısı geldi. İşte İzmir'de hava durumu...

İzmir 01.01.2019, 16:11
Meteoroloji'den Ege'ye uyarı! Bu hafta hava nasıl olacak? İzmir'de hava durumu...

Yeni yıla yağmurlu ve soğuk havayla giren İzmirliler 2019 yılının ilk günlerinde İzmir'de hava durumu nasıl olacak diye merak ediyor. Bu hafta hava nasıl olacak? Meteoroloji'den Ege ve Akdeniz Bölgeleri için son dakika uyarısı geldi.

İzmirli vatandaşlar İzmir'e kar yağacak mı? sorusunun yanıtı merakla araştırıyor. Soğuk havanın etkisini özellikle son iki gündür yoğun bir şekilde gösterdiği İzmir'de hava sıcaklıkları artacak mı yoksa havalar daha da mı soğuyacak? İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadoluile Sivas, Kayseri, Niğde, Artvin, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağmurlu havanın hafta boyunca İzmir'de etkili olması bekleniyor. Yağışın yarın sabahtan itibaren etkili olacağı tahmin edilirken Perşembe gününden itibaren kuzey rüzgarlarının etkisiyle hava sıcaklıklarında 2-3 derecelik bir düşüş bekleniyor. Meteoroloji'den gelen son dakika uyarısına göe Ege Bölgesi'nin bazı illerine yoğun sağanak yağış bekleniyor.  Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara, Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Ege Blgesinde hava durumunun parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı olmak üzere yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; Muğla çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

İZMİR'DE HAVA DURUMU

Yorumlar (0)
17°
açık