Mavibahçe 4. Yaşını görkemli gece ile kutladı

İzmir’ de birçok etkinliğin gerçekleştiği Mavibahçe Alışveriş Merkezi 4.yaş gününü kutladı. Etkinlikte kurum ve kuruluşların yetkililerine teşekkür plaketi verildi.

İzmir 15.11.2019, 16:50
Mavibahçe 4. Yaşını görkemli gece ile kutladı

MaviBahçe SoldOut’ta düzenlenen etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Mustafa Özuslu, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen, MaviBahçe Yatırımcısı Dr. Selami Özel ve 100'e yakın sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. MaviBahçe'nin içinde bulunduğu kente önemli katkılarda bulunduğunu belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, "Eğer ki bir yerde alışveriş merkezi açabilirsiniz. Bunun bir çok örneği var. Ama içinde bulundunuz kente katkıda bulunmayı düşünmek, bununla ilgili somut bir şeyler yapmak özel bir davranıştır. Bunu gerçekleştirdiklerini söyleyebilecek buna şahit olan insanlardan biriyim. Selami Bey ve MaviBahçe yönetiminin, benden önceki dönemde ve benim dönemimde aslında çok dillendirmeden bu kente güzel tesisler kazandırdıklarını biliyorum. Bunun için Belediye Başkanı olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Buranın adını Yaşam ve Alışveriş Merkezi koymuşlar. Sadece adından bile farklı bir bakış olduğu anlaşılıyor. Hem Karşıyaka'daki insanlara istihdam sağlıyorlar, buradaki ticari hayatı zenginleştiriyorlar. Aynı zamanda ellerinden geldiğinde hem sosyal hem de ekonomik anlamda değer katmaya çalışıyorlar" dedi.


KÜLTÜR, EĞİTİM VE SANATIN DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
MaviBahçe Yatırımcısı Dr. Selami Özel, MaviBahçe'nin kültür, eğitim, sanata bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceğini söyledi. Özel, "MaviBahçe bizim için ticari kazanç sağlamanın ötesinde bir anlam ifade ediyor. Belirli bir yaştan sonra insan yalnız para kazanmak için yaşamak istemiyor. Dolayısıyla MaviBahçe vizyonu ; yani belediyemizin, kadınların, çocukların yanında olmamız, kültür, eğitim ve sanatın destekçisi olmamız bizim içimizden gelen bir şey. İçimizden geldiği için yapıyoruz. Bizimle işbirliği yapan sizler bunu çok iyi biliyorsunuz. Aynı duygu ve düşüncelerle bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz sizden biriyiz. MaviBahçe'yi sizler için yaptık, doya doya keyfini çıkartın" diye konuştu.

İÇİMDE İZMİR VAR
MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi Müdürü Rauf Tan Polat, ise şunları söyledi "Açılışı tarihimizden 14 Kasım 2015 gününden beri İzmir değerlerine önem veren, toplum yararına uyguladığımız projeleri yaptığınız değerli katkılara şükranlarımızı sunmak, birlikte geçirdiğimiz dört yılımızı birlikte kutlamak için düzenlediğimiz 'İçimde İzmir Var' Teşekkür Ederiz programına hoşgeldiniz. Bu gece bizim için çok anlamlı, MaviBahçe'nin İzmirli olması, İzmir'de olmasından değil. İzmir'in dokusunu, tarzını, değerlerini, anlamını, aşkını ve keyfini taşımasından" diye konuştu.

DAVET EDİYORUM
Etkinlikte konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Mustafa Özuslu, konuşmasında Dr. Selami Özel'in gerek yatırım gerekse MaviBahçe'deki sosyal sorumluluk projeleri hakkında önemli çalışmalara imza attığını belirterek, Burada herkesin takdirle karşılaması gereken bir hikaye var. Ben böyle vatan evladını alkışlarım sizi de alkışlamaya davet ediyorum" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından MaviBahçe'nin sosyal sorumluluk projeleri ve organizasyonlarına katılan, destek veren 100'e yakın sivil toplum örgütü, belediye, oda ve insiyatiflerin yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi. Öte yandan MaviBahçe Ormanı'nda destek veren STK, kurum ve kuruluşlara, MaviBahçe Ormanı için bağışlanan Fidan Belgeleri hediye edildi. Coşkulu gece MaviBahçe'nin 4. yaş pastasının kesilmesiyle son buldu.

Yorumlar (0)