Mansur Yavaş'tan İzmir'in Başkanı Tunç Soyer'e: Retina taramalı odaya giremedim!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı arasında buluşmanın detaylarını Soyer aktardı. Soyer, Yavaş'ın kendisine Ankara Belediyesi'nde yer alan retina taramasıyla girilen odaya hala ulaşamadığını kaydetti. Detaylar haberimizde...

İzmir 17.04.2019, 09:32
Mansur Yavaş'tan İzmir'in Başkanı Tunç Soyer'e: Retina taramalı odaya giremedim!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mansur Yavaş'ın kendisine Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde retina taramasıyla girilen bir oda olduğunu söylediğini aktardı. Soyer, yeni başkanı Mansur Yavaş'ın odaya henüz giremediği belirtti.

O odaya henüz ulaşılamadı

Halk TV'de İrfan Değirmenci'nin konuğu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Mansur Yavaş'ın Ankara belediye binasının 12. katındaki retina taramasıyla girilebilen odaya henüz giremediğini söyledi.

Ankara’daki temasları hakkında konuşan Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın belediye binasında göz merceği taramasıyla girilen bir oda olduğunu söylediğini aktardı.

Mansur Yavaş, Soyer'e konuyu böyle aktardı!

Soyer, “Mansur beyi ziyaretimizde, ’12’nci katta bir oda var, ben hâlâ oraya giremedim, göz merceği taranarak girilen bir oda’ dedi. Nasıl bir ruh haliyle yönetilmiş, nasıl bir belediye yönetimidir, anlaşılır gibi değil. Mansur beye Allah kolaylık versin, gerçekten çok zor bir iş. Bütün o 25 yılın tortusunu, o ruh haliyle yönetilmiş bir belediyeyi yeniden insanlara sevgiyle saygıyla hizmet edecek bir noktaya taşımak çok zor. Allah yardımcısı olsun” dedi.

Destek veririz

"İstanbul’da seçimler yenilenirse CHP’nin hazırlığı var mı" sorusuna Soyer, “Olanca gücümüzle yanında durup destek veririz. Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüne, geleneklerine güveniyorum. Demokrasinin kat ettiği mesafeye güveniyorum. Ben bunları yapabileceklerini düşünmüyorum. Ama eğer olursa da, biz destek olmak için, gücümüze güç katmak için her şeyi yapacağız” yanıtını verdi.

Hatayı kendilerinde aramaları gerekiyor

Soyer, Binali Yıldırım’ın 'Murdar olmuş bir seçim' sözlerini de, "Kedi erişemediği ciğere ‘murdar’ dermiş. Gerçekten iş o noktaya geldi. Bence hatayı kendilerinde aramaları gerekiyor" ifadeleri ile değerlendirdi. Soyer, Ekrem İmamoğlu’na mazbatanın verilmesini isteyerek, "Bu kaos, bu belirsizlik büyüyecek ve bütün vatandaşlarımız bundan zarar görecek. Mazbatayı teslim etsinler, hak yerini bulsun" dedi.

Eksiklikleri görmek istedik

İzmir’de bisiklet ile işe gidip geleceğine dair yaptığı açıklama da Tunç Soyer’e hatırlatıldı. Soyer, konuyla ilgili şöyle konuştu: "İzmir bisiklet şehir olmak zorunda. Çok düz alanlarımız var. Mutlaka bisikleti çok daha yoğun kullanacağız. Eksiklikleri görmek, nerede aksaklık var, bunu nasıl iyileştiririz, onu görmek için yapacağım. Hem gençlere örnek olsun, hem de sağlıklı bir ulaşım aracı olarak kullanmak istiyorum."  Soyer, ayrıca Ankara, İzmir ve İstanbul belediyeleri olarak ortak zeminler yaratacaklarını, birlikte projeler uygulayacaklarını da anlattı. Başkan Soyer, "Ortak proje havuzlarımız olacak. Çünkü kendi kentlerimizde yaratacağımız güzel, doğru algıların, kendi kentlerimizin dışına çıkması için, Türkiye’ye yönelik bir algı haline gelebilmesi için ortak işler yapmamız gerekiyor" diye konuştu. Soyer, Türkiye’de siyaset dilinin değişmesi gerektiğini de savunarak, "Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu başka bir siyaset dili var. Türkiye’de yeni bir siyaset diline ihtiyaç var. Birbirimizi dinlemeye, birbirimizi anlamaya ihtiyacımız var. Türkiye’de siyasetin dili yerelden başlayarak değişecek. Bu topraklarda barış içinde yaşamalıyız" dedi

Yorumlar (0)