12 Ağustos 2016 Cuma 22:38
Küçükbay Grubu'ndan Kamuoyuna Duyuru

Küçükbay Grubu tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:
Bilindiği üzere, Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, 08 Ağustos 2016 Pazartesi günü İstanbul’da gözaltına alınmış, ifadesi alınmak üzere İzmir’e getirilmiştir. Yine aynı gün, Ahmet Küçükbay’ın şahsına ait ofislerinde soruşturma kapsamında arama yapılmıştır.

Küçükbay Grubu olarak, bu süreçte devletimizin ve milletimizin yanında olup, yargıya da güvenimiz ve gerçeklerin ortaya çıkacağına inancımız sonsuzdur.
Ancak, medyada paylaşılan “bilinen”lerin yanında, bazı “bilinmeyen”leri açıklamak ve özellikle “yanlış bilinen”leri düzeltmeyi, süreci takip eden yüzlerce iş ortağımız, binlerce çalışanımız ve milyonlarca müşterimize karşı sorumluluğumuz kabul ediyoruz.

Öncelikle; soruşturma kapsamında yapılan aramaların hepsi, Ahmet Küçükbay’ın şahsi ofisleriyle sınırlı olup, Küçükbay Grubu’na bağlı şirketleri kapsamamaktadır. Nitekim, Küçükbay Ailesine ait  şirketler hali hazırda normal ticari faaliyetlerine, satış ve ihracatlarına eskisi gibi devam etmekte, üstelik çeşitli kampanyalarla elini taşın altına koymayı bu hassas süreçte bir milli görev kabul etmekte, tüm çalışmalarını ona göre planlamaktadır.

Kurucumuz Ahmet Küçükbay’ın, soruşturmaya konu olan “FETÖ-PDY” isimli yapıyla bir kısım medyada ısrarla devam ettiği söylenen ilişkisi ise, yine Ahmet Küçükbay’ın kendisi tarafından uzun süre önce sonlandırılmıştır. Ahmet Küçükbay, bu “yapı”nın karanlık yüzünü birçoklarından daha önce farketmiş, bir hizmet cemaati değil, bir “fitne yuvası” olduğunu anladığı andan itibaren her türlü bağlantısını koparıp, “bu olgu ile hiçbir fikir birliği olamayacağını”, 2015 yılının Kasım ayında yaptığı kamuoyu açıklaması ile açıkça belirtmiştir. Sosyal medya hesaplarında da paylaştığı bu kamuoyu açıklaması ve resmi işlemlerin hepsi kayıt altındadır.

Yine kurucumuz Ahmet Küçükbay’ın, mütevelli heyeti üyesi olduğu, soruşturma kapsamında kapatılan Gediz Üniversitesi’nden  istifası da, bu üniversitenin kapatılmasından çok önceye,  Nisan 2015 tarihine dayanmaktadır. Ahmet Küçükbay, burada da, herkesden önce bazı hataların farkına varmış, vardığı anda da maddi manevi tüm bağını koparmıştır. TUSKON’dan ise Şubat 2015 tarihinde istifa etmiştir. Ayrıca kendisinin sahip olduğu tüm şirketler, kurumsal yapıda ve devletin her türlü denetimine açık şirketler olup, Gediz Üniversitesi de dahil olmak üzere yaptığı sponsorluk ve yardımların tamamı resmidir. Ancak reklam amaçlı bu sponsorluk bile, kayıtlardan da  görülebileceği gibi 2015 yılı ortasında sona erdirilmiştir.

Bütün bu resmi kanıtlarla desteklenen somut gerçeklere rağmen, bizi hayrete düşüren bazı medya kuruluşlarında ısrarla çıkan “FETÖ terör örgütüne kuryeyle para gönderildiği” ile ilgili haberler kesinlikle yalan, hayal ürünü, kasıtlı ve iftira niteliğindedir. Asılsız olarak soruşturmayı ve kamuoyunu etkilemek amacı ile yapılan bu tür yalan haberlerle ilgili olarak her türlü cezai ve hukuki süreç tarafımızdan işletilecektir.

Bunun dışında, yine soruşturma kapsamında yapılan aramalarla ilgili medyada çıkan, “1 Dolarlık banknotlar” ve “ruhsatsız silahlar”la ilgili haberlerin hepsi ya bilmeden yanlış ya da kasıtlı çarpıtılarak kamuoyuna yansıtılmaktadır.

Ahmet Küçükbay şahsı adına ruhsatlı olarak 2 adet silaha sahip olup, ruhsatsız silah bulundurması gibi bir durum söz konusu değildir. Ruhsatsız çıkan bir tek silah vardır, o da Ahmet Küçükbay’ın rahmetli babası Akif Küçükbay’a ait olup, onun kullandığı odada bulunmuştur. Çok uzun yıllardır kimsenin farkında olmadığı ve varlığı Ahmet Küçükbay tarafından bile unutulmuş olan bu silahın da, balistik inceleme sonucunda temiz olduğu ve çok uzun zamandır kullanılmadığı ortaya çıkacaktır.
Yine Ahmet Küçükbay’ın üzerinde bulunduğu ifade edilen 1 dolarlar da, kamuoyunda kendisi ile “FETÖ” arasında bir bağ varmış hissi uyandırmak için özellikle çarpıtılmaktadır. Kendisinin cebinde ve cüzdanında taşımakta olduğu diğer dövizlerin arasında, 100, 20 ve 10 dolarlık küpürlerle beraber  13 adet de 1 dolarlık kağıt para çıkmıştır. “L” serisi olduğu tesbit edilen bu dolarların, biraz incelenirse FETÖ lideri tarafından verildiği belirtilen  1 dolarlarla en ufak bir alakası bile olmadığının hemen anlaşılacağı ortadadır.
Anlaşılacağı gibi çok yakından ve büyük bir titizlikle takip ettiğimiz bu süreçte, bu haberlerle ve bundan sonra çıkması muhtemel haberlerle ilgili de kamuoyu aracılığıyla her türlü düzeltme ve bilgilendirmeyi yapacağımızdan, her türlü cezai ve hukuki süreci işleteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Tüm gerçeklerin çok yakında bizim açıklama yapmamıza gerek kalmadan ortaya çıkacağına inanıyor, bu süreçte Türk Adaletine ve Yargısına Güveniyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.