Koyun Ve Keçilere Güzellik Yarışması

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, Bu Yıl 10.'Su Düzenlenecek Olan İzmir Tarım Fuarı Kapsamında Canlı Hayvan Sergi Alanı Oluşturacaklarını Ve En Güzel Koyun Ve Keçi Yarışmaları Düzenleyeceklerini Söyledi.

İzmir 16.01.2015, 19:34 18.02.2015, 22:59
Koyun Ve Keçilere Güzellik Yarışması
İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, bu yıl 10.’su düzenlenecek olan İzmir Tarım Fuarı kapsamında canlı hayvan sergi alanı oluşturacaklarını ve en güzel koyun ve keçi yarışmaları düzenleyeceklerini söyledi.

İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, 12-15 Şubat tarihleri arasında Orion Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan İzmir Tarım Fuarı kapsamında küçükbaş hayvan sergi alanı oluşturacak. Birlik, fuarın üçüncü günü ise ’Altın Çan’ adlı en güzel koyun ve keçi yarışmaları düzenleyecek.
Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan fuarda, koyun ve keçi güzellik yarışmalarının yetiştiriciler arasında damızlık ve ıslah bilincini artırdığını ifade eden İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, yarışmaya katılmak isteyenlerin birliğe başvurmalarını istedi.

Başkan Türer, İzmir Tarım Fuarı kapsamında ilk kez oluşturulacak canlı hayvan sergisi için şu bilgileri verdi: "12-15 Şubat tarihleri arasında düzenlenen İzmir Tarım Fuarı kapsamında birlik olarak küçükbaş hayvan sergi alanı oluşturacağız. Kurulacak sergi alanında farklı ırkları sergileyecek ve tanıtımını yapacağız. Fuarı ziyaret eden hem küçükbaş hayvan yetiştiricileri hem de meraklılar bu ırkları yakından tanıma olanağı bulacak. Bu tür organizasyonlar yetiştirici içinde ırk ve ıslah bilincini artırıyor ve teşvik ediyor" diye konuştu.

YARIŞMALAR 14 ŞUBAT’TA
Özer Türer koyun ve keçi alanlarında güzellik yarışmalarının 14 Şubat’ta düzenleyeceklerini ifade etti. Yarışmaların fuar holünde kurulacak podyumda gerçekleşeceğini belirten Başkan Türer, şu ifadelere yer verdi: "En güzel sakız koçu ve koyunu ile en güzel Saanen Tekesi ve Keçisi olmak üzere 4 kategoride yarışma düzenlenecek. Birinci ve ikinci gelen hayvanların sahipleri ödüllendirilecek. Yarışmaya katılmak isteyen hayvan sahiplerinin 0 232 743 36 66 numaralı telefon ve bilgi@izmirkoyunkeci.org.tr adreslerine başvuru yapmaları gerekiyor. Bu sene yarışmalara yoğun bir katılım olmasını bekliyoruz. Türkiye’nin her yerinden herkes katılabilir."
Yorumlar (0)
20°
açık