Konak’ta kursiyer bereketi

Konak Belediyesinin kültür, sanat, hobi ve meslek edindirme kursları yeni dönemde de yoğun ilgi görüyor.Konak Belediyesinin Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğü bünyesindeki semt merkezlerinde, hasta bakım kursundan okuma-yazma eğitimine,...

Konak’ta kursiyer bereketi
Konak Belediyesinin kültür, sanat, hobi ve meslek edindirme kursları yeni dönemde de yoğun ilgi görüyor.
Konak Belediyesinin Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğü bünyesindeki semt merkezlerinde, hasta bakım kursundan okuma-yazma eğitimine, işaret dilinden yogaya kadar 51 farklı branşta kurs yer alıyor. Eğitimler Konak İlçe Halk Eğitim Merkezinden gelen uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Semt merkezlerindeki kurslara binin üzerinde vatandaş katılıyor. Kültür Müdürlüğünün açtığı kurslar ise Alsancak Türkan Saylan, Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek ve Güzelyalı Kültür Merkezlerinde veriliyor. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın başvurabildiği ücretsiz kurslara katılım bu yıl da oldukça yoğun oldu. Üç merkezde toplam 3 bin 500 çocuk ve yetişkin kurslara kayıt yaptırdı. Dans, gitar, resim, fotoğrafçılık, çocuk korosu, bağlama, Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği ve makam derslerinin yanı sıra bu yıl ilk kez açılan Sinema-Kurgu ve Belgesel Atölyesi de büyük ilgi gördü.
Katılımlar ücretsiz
Tamamı ücretsiz olan kursların kontenjanlarının büyük ölçüde dolduğunu kaydeden yetkililer, kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin kültür merkezinin 0232 422 52 36 numaralı telefonunu yada semt merkezlerindeki kurslar için de 0232 425 35 01 numaralı telefonu arayabileceği kaydedildi.
YORUM EKLE