Konaklı çocuklar tatilde bol bol yüzüyor

Denize gidemeyen çocuklar için kurduğu prefabrik havuzlarda ücretsiz yüzme kursu veren Konak Belediyesi, düzenlediği günü birlik Gümüldür gezisiyle de binlerce çocuğu denizle buluşturuyor.Konak Belediyesinin mahallelerde açtığı ücretsiz...

İzmir 08.08.2017, 10:28
Konaklı çocuklar tatilde bol bol yüzüyor

Denize gidemeyen çocuklar için kurduğu prefabrik havuzlarda ücretsiz yüzme kursu veren Konak Belediyesi, düzenlediği günü birlik Gümüldür gezisiyle de binlerce çocuğu denizle buluşturuyor.

Konak Belediyesinin mahallelerde açtığı ücretsiz spor okullarında kurs gören öğrenciler için ücretsiz deniz gezileri düzenleniyor. Gümüldür Tabiat Parkına yapılan geziler sayesinde Konaklı minikler, yaz aylarının kavurucu sıcağında denizin keyfini çıkararak serinliyor. Geçtiğimiz hafta başlayan ve 15 gün sürecek gezilerden Konak’ın farklı mahallelerinden toplam bin 350 çocuk faydalanacağı bildirildi.

Konak Belediyesinin günübirlik deniz gezilerinde her anını doya doya ve dolu dolu yaşayan minikler, yaşıtlarıyla bir araya gelerek hem sosyalleşiyor, hem de günü birlik de olsa denize gitme imkanı buluyor. Deniz gezileri boyunca tedbiri elden bırakmayan Konak Belediyesi, minikler için gün boyu ambulans ve sağlık görevlilerini de tahsis ediyor. Güven içinde denizin keyfini çıkaran çocuklar akşam saatlerinde yine otobüslerle alındıkları noktalarda ailelerine teslim ediliyor.
Yorumlar (0)