Konak Belediye Başkanı Batur resmen göreve başladı

Yerel seçimlerde Konak'ta birinci çıkarak belediye başkanı olarak seçilen Cumhuriyet Halk Partili Abdül Batur mazbatasını, Konak İlçe Seçim Kurulu Başkanı İbrahim Korkmaz’dan alarak resmen göreve başladı.

İzmir 05.04.2019, 13:35
Konak Belediye Başkanı Batur resmen göreve başladı

Mazbatasını törenle alan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Mart'ın sonu bahar dedik. Mart'ın sonunda İzmir'e bahar geldi. Sadece İzmir'e gelmeyecek, Ankara, İstanbul, Adana, Mersin ve Adana'ya da gelecek demiştik. Yanılmadık. Buradan İstanbul'a selam olsun. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na selam olsun" dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Millet İttifakı adayı olarak girerek Konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur, Kültürpark'ta 4 nolu holde düzenlenen törende meclis üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.

Seçimleri yüzde 63'lük oyla kazanan Batur resmi olarak da göreve başlamış oldu.

Konaklılara teşekkür etti

Konak’ın tüm sıkıntılarını ve taleplerini bildiğini, sahada da sorunları yerinde görme olanağı bulduğunu kaydeden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Tüm Konak’ı dolaşarak, Konak’taki sıkıntıları, talepleri vatandaşlarla paylaşarak süreci yönettik. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla bütün örgütümüzle bu çalışmalar en üst noktada gerçekleşti. Buradan bütün Konaklı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

'İzmir'in kalbinde yapılacak çok operasyon var'

“Konak İzmir’in kalbi. İzmir’in kalbinde yapılacak çok operasyonlar var. Çok çalışma alanları var. Biz tüm bu çalışmaları en iyi şekilde yürüteceğiz” sözünü veren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, birinci önceliğinin kentsel dönüşüm projeleri olduğunu vurguladı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Özellikle de kentsel dönüşüm projeleri, tarihe saygı projeleri, kentin ivedi çözüm bekleyen projeleriyle ilgili çalışmalarımızı en iyi şekilde yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

'Martın sonu bahar oldu'

31 Mart yerel seçimlerinin hem İzmir’e hem Türkiye’ye baharı getireceğine inandığını ve bunu bütün miting ve saha çalışmaları sırasındaki konuşmalarında dile getirdiğini kaydeden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, buradaki konuşmasını “Mart’ın sonu bahar dedik. Mart’ın sonunda İzmir’e bahar geldi. Her konuşmamda, mitinglerimizde sadece İzmir’e gelmeyecek, İstanbul, Antalya’ya, Adana’ya bütün saydığım bu şehirlere de bahar gelecek demiştik. Yanılmadık. İstanbul’a buradan selam olsun. Özellikle büyükşehir belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu’na. Seçim çuvalları üzerinde yatan vekillerimize, örgüt üyelerimize selam olsun. Orası da hafta sonuna kadar belli olacak. Emeği geçen, alın teri döken tüm yoldaşlarıma, kardeşlerime, partili partisiz tüm arkadaşlarımıza, bütün Konaklılara teşekkür ediyorum” şeklinde sona erdirdi. Başkan Abdül Batur, mazbatasını aldıktan sonra Cumhuriyet Meydanı’na geçti.

Cumhuriyet Meydanı'nda konuştu

Cumhuriyet Meydanı’nda da kısa bir konuşma yapan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “İzmir’e de Türkiye’ye de hakikaten bahar geldi. Yaklaşık 500 bin adım attık. İlçe başkanımız, arkadaşlarımız, meclis üyesi arkadaşlarımız. Ama değdi. Konaklılar bizi tanıdı. Onların teveccühüne karşı bizim de gecemizi gündüzümüze katmamız ve birlikte çalışmamız lazım. Meclis üyesiyle, muhtarıyla, örgütümüzle sahada olacağız. Mart’ın sonu bahar. Bahar Türkiye’ye de geldi. Ankara’ya geldi, Adana, Mersin, Hatay, Muğla, Eskişehir, Aydın’a geldi.

Konak'ta devir teslim tamam

 Konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra görevi Sema Pekdaş’tan aldı. SEMA PEKDAŞ: ÇOBAN ATEŞİNİ KALICI HALE GETİRECEĞİZ Konak Belediye Başkanlığı görevini yeni başkan Abdül Batur’a devreden Sema Pekdaş, odasının kapısında Batur’u karşıladı. Sıcak bir atmosferde geçen görüşmede, Konak Belediyesi’nin mührünü ve teftiş defterini Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a sunan Sema Pekdaş, “Sürekli olarak halkın egemenliğini, egemenliğin halka ait olduğunu biz bu makamlarda çalışarak gösteririz. Demokrasi budur. Yeni yakılan çoban ateşini kalıcı hale getirmek için hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu. ABDÜL BATUR, SEMA PEKDAŞ’I ALKIŞLATTI Başkan Sema Pekdaş’ın kendisinin adaylığı açıklandığı günden itibaren kendisine destek vererek, arkadaşlık-dostluk ve partililik bilincine örnek davranış sergilediğini vurgulayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Pekdaş’a hem teşekkür etti hem de alkışlattı.

Yorumlar (0)
21°
açık