Kocaoğlu: "Şimdi İzmirliler Konuşacak"

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aziz Kocaoğlu, Bornova’da 1162 numaralı sandıkta oy kullandıktan sonra “Uzun bir süredir siyasetçiler adaylar konuştu. Bugün biz sustuk. Bugün de İzmirli hemşehrilerimiz konuşacaklar” dedi.

Kocaoğlu:
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aziz Kocaoğlu, Bornova’da 1162 numaralı sandıkta oy kullandıktan sonra “Uzun bir süredir siyasetçiler adaylar konuştu. Bugün biz sustuk. Bugün de İzmirli hemşehrilerimiz konuşacaklar” dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aziz Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu ve partisinin Bornova Belediye Başkan adayı Olgun Atilla ile birlikte oy kullanmak için sabah saat 10.10 sıralarında Suphi Koyuncu Ortaokulu’na geldi. 1162 numaralı sandıkta oy kullanan Kocaoğlu, oy pusulalarının bulunduğu zarfını objektiflere poz vererek seçim sandığına attı.

Oy kullanım işleminin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Aziz Kocaoğlu; şöyle konuştu: “Uzun bir sürece siyasetçiler adaylar konuştu. Bugün biz sustuk. Bugün de İzmirli hemşehrilerimiz konuşacaklar akşam da onların konuşmalarının sonuçlarını hep birlikte adaylarla biz dinleyeceğiz. Bugün böyle bir gün bugün bizim susma günümüz. Akşam sonucu alınca akşam uzunca bir süre konuştuktan sonra seçim propagandası yaptıktan sonra bugün kendimizi İzmirli hemşehrilerimize teslim ettik. Onların kullanacağı oylarla yani yerel yöneticileri 5 yıllığına seçecekler. Kentimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“GECE 12’DE SOKAĞA ÇIKACAĞIM”
Seçim sonuçlarını gece yarısına kadar belirtmediği bir adreste takip edeceğini ifade eden Aziz Kocaoğlu; “Gece 12’ye kadar bir yerde olacağım. 12’de sokağa çıkacağım” dedi. Yerel seçimlerin genel seçimler atmosferinde gerçekleşmesinin sebebinin 2013 yılından bu yana ülkede yürütülen siyaset anlayışından kaynaklandığını aktaran Kocaoğlu; sözlerini şöyle sürdürdü: “Hiçbir yerel seçim bu kadar genel seçim havasına girmedi. Ülkenin son döneminde daha doğrusu 2013 yılından bu yana yaşadığı süreç bu seçimi genel seçim havasına soktu ama biz İzmir’de sürekli tansiyonu düşürmeye sürekli yerelden projelerimizden bahsetmeye çalışarak tansiyonu düşürmeye çalıştık. Genel siyaset genel politikacıların işi. Biz yerelde hizmet için varız yerel yöneticileri seçiyoruz bu konuda da aşırı özen gösterdiğimizi düşünüyorum.”

TAHMİNDE BULUNMADI
Kocaoğlu, basın mensuplarının seçimlere ilişkin tahminde bulunup bulunmadığı sorusuna şöyle karşılık verdi: “Defalarca tahminde bulundum. Ama bugün bulunmayayım. Artık biz tahmin etmiyoruz hakiki kamuoyu yoklaması bugün gerçek seçimleri bize bildirecek sonucun bildirileceği gün tahminde bulunmak doğru değil.”

TARTIŞMAYA AÇIKLIK GETİRDİ
Oy kullanmak için geldiği Suphi Koyuncu Ortaokulu’nda sıraya girmediği gerekçesiyle bir vatandaşla arasında yaşanan gerginliğin sorulması üzerine Kocaoğlu, “Kuyruğa girmedik vatandaş da doğal olarak demokratik tepkisini ortaya koydu” dedi.

İDDİALI REKLAM YORUMU
Bir basın mensubu, Türkegül Kocaoğlu’na, seçimlere kısa süre kala Mustafa Sarıgül, Mansur Yavaş, Yılmaz Büyükerşen gibi CHP’nin en iddialı isimlerinin hep birlikte seslendirdiği ‘Hayat Bayram Olsa’ reklam klibinde eşi Aziz Kocaoğlu’nun performansı sordu. Bunun üzerine Türkegül Kocaoğlu; “Bütün dünya barışı için hayırlı olmasını diliyorum. Kulağının iyi olmadığını orada da anladım” dedi. Bunun üzerine Aziz Kocaoğlu da eşine ithafen yaptığı göndermede; “Kulağımın iyi olmadığı herkes tarafından malum eğer yerime Türkegül söyleyebilseydi Türkegül söylerdi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE