banner123

Kocaoğlu'ndan İzmirlilere uyarı : İzban grevi AKP'nin organizasyonu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentte ulaşımı aksatan İZBAN işçileri grevinin AKP'nin siyasi organizasyonu olduğunu öne sürdü. Kocaoğlu: Şimdi İZBAN’da, yarın Metro, belki öbür gün ESHOT’da, bizi bir darboğaza sokmak, bundan bir siyasi menfaat çıkarmak isteyen bir organizasyonla karşı karşıya olduğumuzu buradan ilan etmek istiyorum. İzmirlinin çile çekmesi beni yaralar. Beni üzer. Siyasi rant bekleyen insanı üzmez. Tüm İzmirli hemşerilerimizi uyanık olmaya davet ediyorum. dedi.

İzmir 13.11.2016, 20:59 14.11.2016, 00:14 M. Fatih DEMİR
Kocaoğlu'ndan İzmirlilere uyarı : İzban grevi AKP'nin organizasyonu
İZBAN GREVİNİN ARDINDA NE YATIYOR
İzmir’de yüzde 15 oranındaki zam teklifini beğenmeyen İZBAN A.Ş. işçilerinin grevi altıncı gününde devam etti. Aliağa-Torbalı hattında faaliyet gösteren ve günde 300 bin yolcu taşıyan İZBAN trenlerin durması ile kentteki toplu ulaşımda sıkıntı oluştu. Tartışmalar sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu çarpıcı bir iddiada bulunarak, grevin ardında siyasi rant hesapları olduğunu ifade etti.

GREV AKP’NİN ORGANİZASYONU
Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevleri Şube Müdürlüğü tarafından kullanılmak üzere Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 5 bin 400 litre zeytinyağı alım sözleşmesi imza töreninde konuştu. İsim vermeden AKP’yi işaret eden Kocaoğlu, grevin, siyasi menfaat çıkarmak isteyenlerin organizasyonu olduğunu öne sürdü. Büyükşehir Belediyesi’nin diğer ulaşım şirketlerinin de hedef alındığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, “İzmirlinin çile çekmesi beni yaralar, beni üzer. Siyasi rant bekleyen insanı ise üzmez. Tüm İzmirli hemşerilerimizi uyanık olmaya, neyin neden yapıldığını görmeye çağırıyorum” diye konuştu.

AZİZ KOCAOĞLU İZMİRLİLER’İ UYARDI
Bir yerlerden uzanan ellerin İzmir’in ulaşım şirketlerini dumura uğratmak, çalıştırmamak istediğini ifade eden Kocaoğlu, “Ne yaparsak yapalım, bir dirençle karşılaşıyoruz. Türkiye’de en ucuz ulaşımı, tek biletle 90 dakika aktarmayla sağlarsanız, İstanbul ve Ankara ile kıyaslanmayacak raylı sistem yatırımlarını kendi gücünüzle, özkaynaklarınız ile yaparsanız, sizin yolunuza barikatları kurarlar. Şimdi İZBAN’da, yarın Metro, belki öbür gün ESHOT’da, bizi bir darboğaza sokmak, bundan bir siyasi menfaat çıkarmak isteyen bir organizasyonla karşı karşıya olduğumuzu buradan ilan etmek istiyorum. İzmirlinin çile çekmesi beni yaralar. Beni üzer. Siyasi rant bekleyen insanı üzmez. Tüm İzmirli hemşerilerimizi uyanık olmaya, neyin neden yapıldığını görmeye çağırıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (48)
Aytül Oral 3 yıl önce
Artık size inanmıyoruz Sayın Kocaoğlu. Hep aynı bahane. Sahil yolunu 2 senede bir değiştirmeye para bulunuyor her nasılsa ama başka şeye gelince kaynak verilmiyor. Siz kolayını bulmuşsunuz!
Murat 3 yıl önce
Sayın Kocaoğlu,İzmir halkının artık size inandığını sanmıyorum sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz,şimdiye kadar İzmir'de kayda değer ne yaptınız bir yerleri yaparken bir yerleri bozup duruyorsunuz örnek:Gıda çarşısını 1 yıldır bitiremediniz,engebeli ve çukurlu yollarda giden araçları aldığı hasarı ve zedelenmelerinin karşılığını kim verecek?
engin 3 yıl önce
aynen öyle
emel 3 yıl önce
başkan yapacağın belli koy hepsini kapının önüne ders olsun
AYÇA 3 yıl önce
SİZİN GİBİ 1300 TL YE RAZI OLAN ATIN BUNLARI DİYECEK KADA R 1300 TL LİK İNSAN YAPAN . İŞTE FİYATIN BU VARMI ARTTIRAN .
ÖZLEM 3 yıl önce
EMEL HANIM ZENGİN ÇOCUĞUSUN GALİBA TUZUN KURU HERHALDE EMEKÇİYE SAYGIN OLMADIĞINA GÖRE
Bedia 3 yıl önce
Emel hanim sanirim sosyete solculardan , enguzel semtte oturup , en iyi magazadan giyinip , solcu muhabbeti yapan arkadaslardan....Gercekten 1300tl ile nasil geciniliyor bize ogretsin......Tabiki akp de suclu ama chp de el insaf lutfen........
metin 3 yıl önce
insan harcamak işci harcamak bu kadarkolay yani.
XXxX 3 yıl önce
Emel Hanım, Siz herhalde 1300 liraya makinist nasıl olunur bilmiyorsunuz. Kira 1000 liradan aşağı değil gel de siz geçinin
yiğit 3 yıl önce
Ohh ne güzel başkanlık. At suçu çek kafayı gel keyfim gel.
emre 3 yıl önce
koskoca izmire bir stad dahi inşa edemediniz kaldı ki seçim döneminde belediyenin iş imkanları yaratacağı sözü vermiştiniz izmir'de bugün gençlerin iş imkanları diğer büyükşehirlere nazaran daha kısıtlı, şimdi de izban emekçilerinin taleplerine kulak tıkıyorsunuz, körfezin kıyısındaki çimlerin park bahçelerin hali perişan halde sayın kocaoğlu bu işi yapamıyorsunuz eskişehir belediyesini kendinize örnek alın lütfen !
emel 3 yıl önce
koyacaksın hepsini kapının önüne başkan bundan sonrakilerede ders olacak
Erdi 3 yıl önce
Grev yapanların tazminatları verilip işten çıkartılmalı. Milyonlarca insanı mağdur etmeye kimsenin hakkı yok
mrz3567 3 yıl önce
kendi yandaşlarınızı yerleştirmekten bi çivi bile çaktığınız yok tüm izmir belediyeleri sürekli akpyi eleştrip suçluyo iyi de sen napıyosun??? 10 aydır kapımın önüne bi asfalt dökemedi gaziemir belediyesi ankara da adamlar köylere doğalgaz verdi yollar otoban gibi siz anca İzmirin parasını yiyin yiyin sonra sallayın başkalarına,, sen isteyince özgürlük oluyo yandaşlarına ihaleler en baba fiyattan veriliyo ama izban çalışanına yılda 650 bin tl zam çok görülüyo izbanın bir gün çalışmaması 250 bin tl zarar varın hesabını yapın ... hee birde milleti kandırmayın para gelmiyo izmire diye Devlet kişi sayısına göre para gönderir tüm illere yemeyin artık bu milleti zaten son demleriniz izmir artık sizin kaleniz değil köyünüz bile olamayacak, hepiniz bi iş yapamadığınızı ve belediye değişirse 10 liralık ihaleyi 500 bin gösteremiyeceğinizi biliyosunuz
EGELİ 3 yıl önce
BELEDİYELERE ÖDENEK VE GELİR NASIL ELDE EDİLİYOR BİLEN VARMI TABİKİ BELEDİYENİN BULUNDUĞU YERDEN YANİ İL VE İLÇELERDEN ALDIĞI VERGİLER VE SAYRELER HAKKINDA BELEDİYEYE BİRDE HÜKÜMET TARAFINDA DESTEKLEME OLAYI VAR EKONOMİK OLARAK YANILMIYORSAM BU GELMEZ İSE BELEDİYENİN KAZANDIĞI GELIRDEN İŞCILERE VE DİĞER GİDERLER HARİCİNDE KALAN EKONMİK BÜTCE NEDİR BİLGİSİ OLAN VARMI BURDA BELEDİYEYE FIRCA ATANLAR CEVAPLAR İSE MEMNUN OLURUM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın