Kış mevsiminde dengeli ve doğal beslenme hastalıklardan koruyor

Edak Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Hatice Bal Şahin, Kış Mevsiminde Hastalıklardan Korunmanın Ve Sağlıklı Kalmanın Formülünü Açıkladı.

Kış mevsiminde dengeli ve doğal beslenme hastalıklardan koruyor
EDAK Ecza Kooperatifi yönetim kurulu üyesi Eczacı Hatice Bal Şahin, kış mevsiminde hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı kalmanın formülünü açıkladı.
EDAK Ecza Kooperatifi yönetim kurulu üyesi Eczacı Hatice Bal Şahin, kış mevsiminde hastalıklardan korunmak için bazı bilgiler aktardı. Hatice Bal Şahin, "Dengeli ve doğal beslenme, yeterli uyku ve egzersiz bağışıklık sistemini güçlendirmede çok etkili olmakla birlikte bunların yetmediği durumlar da az değildir" dedi. Kışın sıklıkla hasta olan, bağışıklık sistemi zayıf kişilerin bağışıklık sistemini güçlendiren doğal besin takviyesi alması gerektiğini ifade eden Şahin, "Bağışıklık sistemi, hastalıklara karşı koruyucu patojen ve tümörleri tanıyıp, yok eden işleyişin tümüdür. Genetik olarak yatkın bireylerde, kronik hastalık sahibi olanlarda, yaş, stres, doğal olmayan beslenme vb. Faktörlerde ve okulun ilk yılındaki çocuklarda savunma sistemi zayıf olabilmektedir” dedi.
Tekrarlayan ya da kronikleşen enfeksiyonların yalnızca zayıf bağışıklık sistemine sahip olanlarda görüldüğünü söyleyen Şahin, bu durumlarda bağışıklık sistem güçlendiren gıda takviyeleri tüketilmesi gerektiğini bildirdi. Şahin, “Gıda takviyeleri, güvenli ve sağlıklı kaynaklardan temini ile etkili olması beklenmektedir. Bu ürünlerin doktor tavsiyesi ile yalnızca eczanelerden sağlanması en doğru yöntemdir” diye konuştu.
YORUM EKLE