Kılıçdaroğlu İzmir Bergama'da Konuştu

31 Mart Yerel seçimleri kapsamında İzmir'e gelen ve programlarına Bergama'da başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ak Parti yönetimini eleştirdi.

İzmir 16.03.2019, 14:47
Kılıçdaroğlu İzmir Bergama'da Konuştu

İzmir Bergama'daki mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu "17 yılda AKP'yi iktidara getiren AKP seçmeni kardeşlerimiz saygı duyarız ama Türkiye'nin artık vicdan muhasebesi yapması gerek." dedi. Kılıçdaroğlu kürsüye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu çağırarak özel bir teşekkür konuşması yaptı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’in Bergama ilçesinde partisi tarafından düzenlenen mitingde konuştu.
Sözlerine “Bergama tarih kokan bir şehir. Az önce yüzme havuzumuzu açtık, gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmanın yolu onları sanatla, sporla buluşturmaktır.” Diyerek sözü Ak Parti yönetimine getiren ve eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkanı sözlerine şöyle devam etti:
KILIÇDAROĞLU :”VİCDAN MUHASEBESİ YAPMAK LAZIM”
Kılıçdaroğlu “Bir parti düşünün 17 yıl ülkeyi kesintisiz yönetmiş olsun. 17 yıl tek başına, 17 yılda istediği kanunu, genelgeyi çıkarsın istediğini atasın. 17 yılda 82 milyondan vergi toplasın, 17 yılda 70 milyar dolarlık özelleştirme yapsın, milyarlarca dolar borçlansın. Sonra da vatandaşı soğan kuyruğuna soksun. 17 yılda AKP’yi iktidara getiren AKP seçmeni kardeşlerimiz saygı duyarız ama Türkiye’nin artık vicdan muhasebesi yapması gerek.” diye konuştu.


KOCAOĞLU’NA ÖZEL TEŞEKKÜR
Kılıçdaroğlu kürsüye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu çağırarak özel bir teşekkür konuşması yaptı.

"Kocaoğlu’na şükranlarımı sunuyorum"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’na övgüler yağdıran Kılıçdaroğlu, "O kendisini İzmir’e adayan bir belediye başkanı. Geniş bir coğrafyada, kırsaldan kente hemen hemen her alanda işbirliği sağlayan, kent ile kırsal arasında gelir dağılımını dengelemeye çalışan, Türkiye’de bütün belediyelere örnek olacak projelere imza attığı için kendisini kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kaydetti.

"Siyasiler umuyorum anlamışlardır"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da seçim arifesinde olduklarını hatırlatarak, "İzmir ve İzmirliler tarihi boyunca ne yapacaklarını nasıl hareket edeceklerini çok iyi bilirler. Bundan dolayıdır ki İzmir Türkiye’nin en aydınlık, en ileri kentidir. İzmirli olmak ayrıcalıktır. 15 gün sonra seçim var, seçimi alacağız. Bu bizim görevimiz. Biz CHP’liyiz. Belediye başkanlığı yaparken ayrım yapmayız, ama seçimde partimizin ilkelerinden, seçim kampanyalarında, belediyecilikte de sosyal demokrat belediyecilikten hiçbir taviz vermeyiz. Her türlü olumsuz koşulda bile dimdik onurumuzla, şerefimizle ayakta kalmayı beceririz. İzmir Büyükşehir Belediyesi 15 yılda tarımı ön plana çıkartarak bugünlerin buğdayın, samanının, mercimeğin, etin, patatesin, sopanın ithal edildiği bu tarım ülkesi, bugün patatesi ve soğanı bile yurt dışından getirir hale geldiyse, bizim 15 yıl öne kırsaldan kalkınmasının ne anlama geldiğini bugün tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları özellikle siyasiler umuyorum anlamışlardır" dedi.

"Tunç Soyer’in bayrağı yukarıya götüreceğine inanıyorum"
Bayrağı Tunç Soyer’e devredeceğini dile getiren Kocaoğlu, "Sayın Tunç Soyer bu bayrağı daha yukarılara götürecektir. Götürmek zorundadır, görevidir. Ben de götüreceğine canı yürekten inanıyorum. Adam adama da siyaset yaparak, görüşmedik insan bırakmadan 31 Mart akşamına kadar görevinizi vicdan huzur içinde tamamlamak her CHP’linin hele hele ekonominin bu duruma geldiği ötekileştirmenin tavan yaptığı hukuk siteminin çöktüğü bugünlerde mutlaka bu yerel seçimde merkezi iktidara 'bir dur bir kendine gel burası Türkiye Cumhuriyeti' demek zorundayız. Her yurttaşımızın özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren kardeşlerimizin ona bir uyarıda bulunmak, 'kendine çeki düzen ver' demek vatandaşlık görevidir. Seçim, sandığa attırdığınız oy kadardır. Sandığa bir oy fazla attırmak için hepimizin seferber olması gerekiyor. Başaracağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise görev süresi boyunca örnek projeler hayata geçirmek için çalıştıklarını ve olimpik yüzme havuzu projesinin maliyetinin 8,5 milyon lira olduğunu dile getirerek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na görevi süresince verdiği bütün destekler için teşekkür etti. 

Yorumlar (0)