Kemalpaşa Belediyesi’nden aşure ikramı

Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlenen Aşure Günü etkinliğine, Kemalpaşalılar yoğun ilgi gösterdi.Muharrem Ayı’nın sonunda yapılan geleneksel Aşure Günü etkinliği,...

Kemalpaşa Belediyesi’nden aşure ikramı
Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlenen Aşure Günü etkinliğine, Kemalpaşalılar yoğun ilgi gösterdi.
Muharrem Ayı’nın sonunda yapılan geleneksel Aşure Günü etkinliği, Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ev sahipliğinde Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirildi. Uzun kuyrukların oluştuğu programda, belediye ekipleri tarafından dağıtılan aşureler yoğun ilgi gördü.
Muharrem Ayı’nın bereket ayı olduğunu, bu tür etkinliklerin de birlik ve beraberliğe vesile olduğunu vurgulayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ’’Muharrem Ayı’nın aziz milletimize hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu mübarek ayda, İslam Coğrafyası başta olmak üzere dünyada huzurun ve barışın kalıcı olmasını canı gölünden arzuluyoruz. Muharrem Ayı’nda yapılan bu tür programların birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum’’ diye konuştu.
YORUM EKLE