Karşıyaka’da sağlık ve lezzet festivali

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde düzenlenen Lezzet Festivali, kentin dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırladı.Karşıyaka Belediyesi tarafından sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek, bir yandan da esnaf ve üreticilere destek olmak...

Karşıyaka’da sağlık ve lezzet festivali
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde düzenlenen Lezzet Festivali, kentin dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırladı.
Karşıyaka Belediyesi tarafından sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek, bir yandan da esnaf ve üreticilere destek olmak amacıyla düzenlenen Lezzet Festivali İzmirlilerden büyük ilgi gördü. İki gün süren organizasyon, Çarşı girişindeki Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşti. Karşıyaka esnafı, Üretici Kadın Kooperatifi ve 25 kooperatiften alınan ürünleri halka sunan Kent Koop Gıda Market’in stantları ziyaretçi akınına uğradı.
Stantlarda, yöresel ve sağlıklı gıda ürünlerinin tanıtımı, satış ve ikramı da yapıldı. Hakan Doğanay’ın sunumu ve uzmanların katılımıyla sağlıklı beslenme sohbetleri gerçekleştirilirken, kışlık erzak hazırlama atölyesi; tarhana, turşu ve salça yapım aktiviteleri de düzenlendi. ‘En Güzel Sarmayı Ben Sararım’ yarışması da festivalin en renkli etkinliklerinden biri oldu. Dereceye giren kadınlara çeşitli ödüller verildi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, festivale katılan ziyaretçilere teşekkür ederek, “Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam için farkındalık yaratmak adına, çok yararlı bir organizasyona imza attık. Üretici kadınlar ve Karşıyakalı esnafımız, iki gün boyunca halkımızı yöresel ve sağlıklı gıdalar ile buluşturdu. Uzmanlardan da sağlıklı beslenmenin yollarını dinleme fırsatı bulduk. Emeği geçen arkadaşlarıma, katılımcılarımıza ve iki gün boyunca festival alanımızı hiç boş bırakmayan ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE