Karşıyaka’da Can Dostlar İçin Örnek İşbirliği

Sahipsiz Sokak Hayvanlarının Yaşam Şartlarını İyileştirmek İçin Çalışmalarını Hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, Üniversite Öğrencileriyle Örnek Bir İşbirliğine İmza Attı. Proje Kapsamında Öğrencilere Eğitim Verildi, Karşıyaka Çarşı’da Bin Adet Broşür Ve Bin Adet Dışkı Poşeti Dağıtıldı Ve Parklara Kedi Evleri Yerleştirildi. Vatandaşların İstek Ve Şikayetleri Dinlendi, Çözüm Önerileri Paylaşıldı.

İzmir 05.01.2015, 14:37 18.02.2015, 22:59
Karşıyaka’da Can Dostlar İçin Örnek İşbirliği
Sahipsiz sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışmalarını hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, üniversite öğrencileriyle örnek bir işbirliğine imza attı. Proje kapsamında öğrencilere eğitim verildi, Karşıyaka Çarşı’da bin adet broşür ve bin adet dışkı poşeti dağıtıldı ve parklara kedi evleri yerleştirildi. Vatandaşların istek ve şikayetleri dinlendi, çözüm önerileri paylaşıldı.

HAYVAN HAKLARI
Can dostlara daha huzurlu yaşam alanları yaratmayı hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencileri ile işbirliği yaptı. Üç hafta süren proje kapsamında, öncelikle Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından öğrencilere hayvan hakları, sahipsiz hayvanların bakımı, Hayvanları Koruma Kanunu ve hayvan sahiplerinin uyması gereken kurallar gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

BROŞÜR DAĞITTILAR
Daha sonra da öğrenciler, can dostların hakları, bakımı ve hayvan sahiplerinin uyması gereken yasal zorunlulukları anlatan bin adet broşürü Karşıyaka Çarşı’da vatandaşlara dağıttı. Evcil hayvan sahipleri için de bin adet dışkı poşeti dağıtımı yapıldı. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı dağıtım sırasında, vatandaşların can dostlar için istek ve şikayetleri de dinlendi, çözüm önerileri paylaşıldı.

KEDİLERE YUVA
Üniversiteli gençler, Karşıyaka Belediyesi tarafından sahipsiz kedilerin olumsuz kış şartlarından korunabilmesi amacıyla hayata geçirilen kedi evi projesine de katıldı. Öğrenciler, 10 adet portatif strafor kedi evinin montajını yaparak, uygun olan parklara yerleştirdi. Son olarak da Karşıyaka Belediyesi Köpek Bakımevi’ni ziyaret eden üniversiteliler, harçlıkları ile satın aldıkları mamaları can dostlar ile paylaştı ve bakımevinin işleyişi konusunda bildi aldı. Belediye yetkilileri, hayvan hakları ve bakımı konusunda her kesimi bilinçlendirmek amacıyla bu tür projeleri uygulamaya devam edeceklerini belirtti.
Yorumlar (0)
25°
açık