Karşıyaka kapalı havuza kavuşuyor

Karşıyaka Belediyesi, 1912 Zühtü Işil Spor Salonu Bünyesindeki Yarı Olimpik Havuzun Üzerini Kapatmak İçin Başlattığı Çalişmalarda Sona Yaklaştı.

Karşıyaka kapalı havuza kavuşuyor
Karşıyaka Belediyesi, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu bünyesindeki yarı olimpik havuzun üzerini kapatmak için başlattığı çalışmalarda sona yaklaştı.
Karşıyaka’nın kapalı yüzme havuzu ihtiyacını gidermek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonunun ön kısmındaki yarı olimpik havuzun üzerini kapatıyor. Zübeyde Hanım Mahallesinde bulunan havuzu, Avrupa standartlarında modern bir yüzme tesisine dönüştürmek için başlatılan çalışmaların önemli bir kısmı tamamlandı. Çatının çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemi bitirilerek, ısıtma doğal gaz sistemi kuruldu. Çatı ve dış cephe giydirmesin de montaj aşamasına gelindi.
Bin 215 metrekare toplam kapalı alana sahip olan tesis, yıl sonunda törenle hizmete açılacak. 4 ay açık ve 8 ay kapalı olarak hizmet verecek havuzda bay-bayan soyunma odaları, engelli tuvaletleri, depo alanı ve tribün de bulunacak. İzmir’in en modern yüzme alanlarından biri olacak tesis, sene boyunca profesyonel müsabakalara ve eğitimlere ev sahipliği yapacak. Bölge insanının yüzmeye olan ilgisi arttırılacak.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, şöyle konuştu:
"Karşıyakamızı sporun başkenti haline getirmek adına yıl boyunca onlarca etkinliğe, ulusal ve uluslararası organizasyona imza atarken; kentimize yepyeni spor tesisleri kazandırmaya da devam ediyoruz. Modern bir sistemle üzerini kapattığımız yarı olimpik havuz, Karşıyakamızın yüzme alanındaki tesis ihtiyacına ilaç olacak. Hem önemli müsabakalara ev sahipliği yapacağız hem de yıldız sporcular yetiştireceğiz. Daha fazla vatandaşımızı yüzme sporuyla buluşturacağız."
YORUM EKLE