07 Ekim 2015 Çarşamba 10:15
Karabağlar'da STK'lar Tek Ses

  Karabağlar Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık yönetim kurulu üyeleri Aydan Kurt,Ramazan Suna,A.Samet Baskak katıldılar. Karabağlar ve STK lar konulu kahvaltılı toplantıyı organize edenler,Uztoder Bşk.Vekili Mesut Özdemir,Bayındırlılar Dernek Başkanı Hasan GÜZELSU,Karabağlar Bitlis İli Ve İlç. Yard. Ve Day. Der. Bşk. Mustafa CAĞLAR,Tokatlılar Federasyonu Başkanı Cemalettin CAN ve İzmirdeki Egeliler Sosyal Ve Day. Der. Bşk. Ramazan SUNA kısa birer konuşma yaptılar.Toplantıya katılanlar arasında STK'lar ile ilgili başarılı çalışmaları bulunan,Sosyal Bilimci-Araştırmacı Yazar Gökhan İlhan' da hazır bulundu.Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Karabağlar ilçesi sorunları,çözümleri, Kent Konseyi ve Stk'ların çalışmaları konuşuldu.Katılımcı STK'lar; ve temsilcileri şunlardı.

1. UZTODER Bşk. Vekili MESUT ÖZDEMİR
2. Bayındırlılar Dernek Başkanı Hasan GÜZELSU
3. Karabağlar Bitlis ili ve ilçeleri yardımlaşma ve dayanışma derneği Bşk. Mustafa CAĞLAR
4. Tokatlılar Federasyonu Başkanı Cemalettin CAN
5. İzmirdeki Egeliler Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma derneği Bşk. Ramazan SUNA Der. Saymanı M. Serkan YILMAZ
6. Atatürkçü Düşünce Derneği Yön. Kurl. Üyesi A. Nejla ÖZDEMİR
7. Eğit-Der Bşk. Necati AKPINAR
8. Kars Iğdır Tuzluca Dernek Bşk. Aziz BULUT
9. Kars İdir Dernekği Bşk. İdris BAYBURE
10. Kars Sarıkamış Köroğlu Köyü Derneği Bşk. Necip UZUN
11. Karabağlar Eski Camlık Sosyal Yrd ve Dyn Der. Osman DOĞAN
12. Mardin Anıttepeliler Der. Bşk. Hıdır KAYMAZ
13. Aydınlılar Derneği Yön. Kurl. Üyesi Nilgün NİZAM
14. Dümülcü Sultan Dernek Bşk. Ali KAVASU
15. Özaksaray Der. Bşk. Eyüp KULLUK
16. Anıttepe Köyü Sosyal Yrd ve Dyn Der. Bşk. Seyfettin DAĞ ve Bşk. Vkl. İbrahim KILINÇ
17. Dede Korkut Yörük Türkmen Federasyonu Gnl. Bşk. Erdem KESKİN ve Yrd. Nihat ERÇETİN

18. Niğde İli Kayırlı beldesi Sosyal Yrd. Der. Hasan GALLENKUŞ
19. Karabağlar Karaman Aladağlılar Der. Bşk.Ali KOCABAŞ
20. Menderes Yardımlaşma ve Daynışma Der. Bşk. Ali DURUT
21. Tokat Merkez Güzelce Köyü Yrd. Dyn ve Kült. Der. Bşk. Şenel DEMİR
22. Tokat Zile Karabalçık Köyü Sosyal Yrd ve Dyn Der. Bşk. Mahmut KOCAKAHTA
23. Tokat Zile Göcenli Köyü Der. Bşk. İsmail ÖZTÜRK
24. Karabağlar Tokatlılar Der. Bşk. Murat BOZBALAK
25. Tokatlılar Sanayici ve İş Adamları Der. İzmir Sb. Bşk. Hakan CEYLAN
26. İzmir Kadınlar Birliği Derneği Bşk. Aydan KURT

Karabağlar Kent Konseyi Bşk. Seniye Nazik IŞIK , STK'lara tüm kapımız açık,gözümüz kulağımız açık..Hep birlikte yapacağız el ele, gönül gönüle çalışmalarımız ,bir merkez çalışması olacaktır.Kent Konseyimiz tüm STK ların ortak kapısıdır.Koltukları arkamıza bağlayıp oturmuyoruz, bugün ben yarın diğer arkadaşlarımız, sizler olacaksınızdır dedi.Önemli olan tek ses ,ve doğrularımız bir olsun..
Karabağlar Kent konseyinde STK'lardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ramazan Suna ise STK temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada; Burada sizlerle olmak kent konseyimizi sizlerle konuşmaktan son derece onurluyum diyerek sözlerine başladı.Sİvil toplum kuruluşları ülkemizin gönüllü kuruluşları olup, fedakarlılıklarla çalışan üreten topluluklarıdır.Kent Konseyimize vermiş oldugunuz başarılı çalışmalardan, bilgilerinizden, deneyimlerinizden ve tecrübelerinizden dolayı hepinize teşekkür eder saygılarımı sunarım dedi.

Uztoder Derneği Bşk.Vekili Mesut Özdemir ise;Sivil Toplum Kuruluşları toplumun kılcal damarları gibidir. Toplumun gelişip modernleşe bilmesi için etkin, siyasetten arınmış Sivil Toplum Kuruluşlarına ihtiyaç vardır. Bu kapsamda kamu kurumları ve sivil irade tarafından desteklenen aktif ve toplumun sorunlarına çözüm üretebilecek Sivil Toplum Kuruluşları desteklenerek göçlendirilmeliir.Buradan Karabağlara gönül vermiş tüm insanlarımıza saygı ve sevglilerimizi yolluyoruz.Karabağların kalkınması ,gelişmesi için bizlere ne görev düşüyorsa hazırız dedi.

Tokatlılar Federasyonu Başkanı Cemalettin CAN ise, Karabağlar bizim evimiz, yuvamız, nefes alıp verdiğimiz yer.Doğduğumuz toprakları tabiki unutmayacağız ama,doydugumuz yeride kalkındıracağız ve geliştirerek çocuklarımıza daha iyi bir gelecek adına çalışacağız.STK lar olarak kişisel değil ,toplum yararına olan tüm çalışmaların içerisinde federasyonumuz olarak varız dedi.

Kahvaltılı devame den toplantıda orada bulunan STK lar temsilcileri tek ,tek söz aldı ve birer kısa konuşma yaptılar.Kent Konseyi ile Karabağlar STK buluşmasını sağlayanlardan ,Bayındırlılar Kültür.Sos.Ve.Yrd.Derneği Başkanı Hasan Güzelsu ise, STK demek, gönül demek, fedakarlık demek, iyi niyet demek ,başarıyla birliktelik demektir.Bizler Bayındır derneği olarak sloganımızdaki gibi Gönülden Gönüle varız.Sizler de biliyorsunuz Karabağalarda yaşamakta olan yaklaşık on beşbin Bayındırlı kardeşlerimiz bulunmaktadır.Karabağlar ikinci evimiz gibidir.Derdide derdimiz, sevincide sevincimizdir.Bu nedenle her zaman elimizi derneğimizce taşın altına koymaya hazırız dedi.Sivil Toplum Kuruluşlarında başarılı çalışmaları bulunan,SosyalBilimci -Araştırmacı Yazar Gökhan İlhan ise; Konuşmasına Mevlana sözüyle başladı.''Göz nereye bakar, gönül oraya akar,gönül nereye akar,ayak oraya koşar.''Ayaklarımızda, gönlümüzde bugün bizleri bu güzel günde siz değerli STK temsilcileri ile buluşturdu.Sivil Toplum Kuruluşları demokrasi kültürümüzün olamazsa olmazıdır.Karabağlar ilçesi için, çocuklarımızın geleceği için, hep birlikte kardeşlik duygularıyla,kişisel hesapları bir kenara bırakıp daha iyi ne? yapabiliriz düşüncesiyle saygıyla, özeleştiri kültürüyle Karabağlar Kent Konseyi önyargısız desteklenmelidir dedi.Gökhan İlhan ,Kent Konseylerini kuruluşundan buyana önemsediğini, aslında birlikte yönetelim analayışı oldugunu ve ortak başarı yolu oldugunu söyledi.Yeterki iyi niyet olsun, hep derim temelinde iyi niyet varsa eğer bir işte,orada başarı vardır iyi niyet yoksa başarısızlık vardır.İzmir ilimizde bir çok belediyede kurulan kent konseyleri çalışmalarını, sosyal medyadan yakınen takip ediyor ve okuyorum.Buradan Selçuk Belediyesinin başarılı,duyarlı ve özverili çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyorum.Karabğalarda aynı başarı dairesi içerisindedir.Karabağların çarpık yapılaşmasında, kadınlara ,çocuklara gençliğe karşı çok duyarlı ve anlamı çalşmalar,projeler üretilmiş hayata bir kısmı geçmiştir.Budur işte başarı ,budur insana odaklı bire bir iyileştirme hizmetleri ve budur kent konseylerinin ve STK ların başarıları dedi.

Son Güncelleme: 07.10.2015 10:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.