Kadınlar kadar erkekler de dertli

İZMİR'de, kadına yönelik şiddet başta olmak üzere farklı sosyal kesimlerden gelen kadınlara yaşadığı sorunlar karşısında sosyal, psikolojik ve hukuki destek veren Buca Belediyesi Özgecan Kadın Danışma Merkezi, erkeklerin de uğrak yeri oldu.

İzmir 14.08.2015, 11:50
Kadınlar kadar erkekler de dertli

 Tamamen gizlilik esasıyla, ücretsiz hizmet veren Merkez, 5 aylık süreçte 306 kişiye psikolojik, sosyolojik ve hukuksal destek sağladı.

Buca Belediyesi'nin, kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçmek ve kadının yalnız olmadığını vurgulamak amacıyla açtığı Özgecan Kadın Danışma Merkezi, ailelerin uğrak yeri oldu. Kadınların yanı sıra erkeklere ve ailelere de hizmet veren Merkez, özellikle boşanma ve aile içi iletişim konularında yoğun talep görüyor. Geçen mart ayında hizmet vermeye başlayan Kadın Danışma Merkezi, 5 ay gibi kısa sürede 306 Bucalıya destek oldu. Şahsen başvurarak veya telefonla randevuyla çalışan merkez, danışanlarına tamamen gizlilik esasıyla uzman psikologlarla hizmet veriyor.

Merkezde bugüne kadar 75 kişiye sosyolojik farkındalık eğitimi, 151 kişiye aile danışmalığı, 53 kişiye kadın danışma ve 27 kişiye hukuksal danışmanlık olmak üzere toplam 306 danışana hizmet verdiklerini belirten yetkililer, Bucalıları sorunları karşısında harekete geçmeye ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaya çağırıyor.


TALEBE GÖRE SEMİNE
R

Merkeze başvuranların bilgilerinin gizli tutulduğunu ve kesinlikle paylaşılmadığını belirten Psikolog ve Sosyolog Demet Mavibulut, “Kadın danışma, hukuksal danışmanlık, öfke kontrolü, aile -çocuk ilişkileri, hukuksal danışmanlık ve sosyolojik farkındalık çalışmaları yapıyoruz. Eğitim seminerlerimizi gelen talepler doğrultusunda belirliyoruz. Bucalılar sıkıntılarını gönül rahatlığıyla paylaşabilir. Çözümleri sağlıklı bir şekilde bulabiliriz" dedi.

Yorumlar (0)