İZTO’da “Kooperatifler Buluşması” Düzenlendi

Oturum Başkanlığını 69. Yapı Kooperatifleri Grubu Meslek Komitesi Başkanı ve İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Halil Kurt’un yaptığı “İzmir Kooperatifler Buluşması" başlıklı toplantıda kooperatif mevzuatı, kentsel dönüşüm, imar barışı ve kooperatiflerin sorunları ele alındı.

İZTO’da “Kooperatifler Buluşması” Düzenlendi

Açılış konuşmasını İZTO Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler'in yaptığı toplantıda 69. Meslek Grubu Komite Başkanı ve üyeleri ile çok sayıda kooperatif başkanı da katılırken Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan ve ekibi imar barışıyla ilgili detayları anlatarak soruları yanıtladı. Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Zühre Çam ile Şube Müdürü Barış Karakoyun’un imar barışı hakkında gerçekleştirdiği sunumun ardından üyeler kooperatiflerin sorunları ile ilgili sorularını yöneltti.

Toplantıya başta 69. Yapı Kooperatifleri Meslek Komitesi Üyeleri İbrahim Karasel, Gültekin Yıldırım, Osman Yıldızhan ve Meclis Üyesi Melih Tunç Tandoğan ile grup üyeleri olmak üzere inşaat ile ilgili meslek gruplarındaki üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Oturum Başkanı İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Halil Kurt, söz konusu toplantının kooperatiflerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin ele alınması için oldukça önemli olduğunu, bu toplantıların devam ettirileceğini belirtti.

YORUM EKLE