İZSU’dan Peynicioğlu Deresi’nde Kapsamlı Temizlik

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) Karşıyaka’da bulunan Peynircioğlu Deresi’ni temizledi. Peynircioğlu Deresi’ni kapsamlı bir şekilde temizleyen İZSU Genel Müdürlüğü, 1 kilometrelik alandan 2 bin 500 ton çamur çıkardı.

İzmir 10.11.2019, 12:23
İZSU’dan Peynicioğlu Deresi’nde Kapsamlı Temizlik

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka’nın Mavişehir bölgesinde iklim değişikliği nedeniyle oluşabilecek çevre sorunlarına karşı hazırlıklı olmak ve kesintisiz bir ekolojik koridor oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda İZSU Genel Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen temizlikte Karşıyaka'da bulunan Peynircioğlu Deresi'nden 2 bin 500 ton çamur çıkarıldı. 


Avrupa Birliği’nin “HORIZON 2020” programı kapsamında hazırlanan ve 2,5 milyon avro hibe alınan “Doğa Esaslı Çözümler” projesinin uygulamalarından biri de Mavişehir’de hayata geçirilecek. Peynircioğlu Deresi’nin kıyı kesimi ile Halk Park ve devamındaki güzergah üzerinde "kesintisiz bir ekolojik koridor" oluşturulacak.Dere tabanı temizlendi

Bu kapsamda, bölgedeki imalat çalışmaları için suyu boşaltılan derenin tabanında büyük çaplı bir temizlik gerçekleştirdi. İZSU Genel Müdürlüğü, derenin çalışma bölgesinde kalan kısmında suların çekilmesinin ardından ortaya çıkan tabanda birikmiş çamur ve çeşitli malzemeleri iş makineleriyle temizledi. Ekipler yaklaşık 1 kilometrekarelik alandan 2 bin 500 ton civarındaki çamur çıkardı.

Yorumlar (0)