İzmirliler Zübeyde Anne’ye Koştu

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81.yıl dönümünde Karşıyaka Belediyesi ve 2 binden fazla Atatürk sevdalısı tarafından anıldı. Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel "Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu" binlerce Atatürk sevdalısı vatandaş tarafından gerçekleştirildi. Genç, yaşlı herkesin katıldığı koşu Anayasa Meydanı ile Zübeyde Hanım Anıt Kabri arasında yapıldı. 

İzmir 10.11.2019, 17:05
İzmirliler Zübeyde Anne’ye Koştu

Ulu Önder Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanım’ın mezarının bulunduğu Karşıyaka, bu yıl 26’ncı kez “Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu”na ev sahipliği yaptı. Karşıyaka Belediyesi tarafından, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin katkılarıyla 10 Kasım sabahı gerçekleştirilen etkinlik, Atatürk sevdalılarından büyük ilgi gördü. Koşuya İzmir ve farklı illerden 10 ile 82 yaş arası 2 bin 162 kişi katılırken, aile kategorisinde 54 çift ‘anne-baba ve çocuk’ olarak yer aldı.

ENGEL TANIMADILAR

Anayasa Meydanı’ndaki Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı önünden başlayan koşu öncesinde İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Sahilden Girne Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nı takip eden katılımcılar, 4 kilometrelik parkur sonunda Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’na ulaştı. Renkli görüntülere sahne olan organizasyonda, özellikle çocukları ile birlikte koşan aileler ve engelli katılımcılar takdir topladı.

ANIT MEZARDA TÖREN

Koşunun ödül töreni de Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nın bahçesinde gerçekleştirildi. Törene, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın Anıtkabir ziyareti için Ankara’da olması nedeniyle, Belediye Başkan Vekili Birgül Sural Üner katıldı. İlk 3’e girenlere kupaları takdim edilirken, tüm sporculara tişört ve sertifika verildi.

Yorumlar (0)