İzmirliler Güzel Havanın Tadını Çıkardı

İzmirliler Güneşli Havayı Fırsat Bilerek,Güzel Havanın Tadını Çıkardı.

İzmirliler Güzel Havanın Tadını Çıkardı

Doğu Anadolu Bölgesi ve Karadeniz kar yağışına teslim olurken İzmirliler baharı yaşıyor. Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar, hafta sonunu değerlendirmek için soluğu dışarıda aldı. 20 dereceye ulaşan hava sıcaklığı çocukların park ve bahçelere akın etmesini sağlarken, sokaklar insanlarla dolup taştı. Gençler bisikletleriyle havanın tadını çıkarırken çocuklar sıcak havanın keyfini parkta oynayarak çıkardı. Soluğu Kordon’da alan bazı gençler bisiklet turu yaptı. Patenciler de idmanlarına devam etti. Sıcak havayı fırsat bilip fayton sefası yapanların yanı sıra birçok kişi de sahil yolunda yürüyüş yaparak vakit geçirdi. Salıncakta sallanıp, kaydıraklarda doyasıya eğlenen çocuklar baharın gelişini müjdelerken sıcak ve bol güneşli havanın tadını çıkardı.

İzmirli Türk ailesi de güneşin tadını faytona binerek çıkardı. İzmir’de yaşamanın avantajını kullandıklarını söyleyen Aydın Türk, “Sabah haberlere bakıyoruz. Mardin kar, Ardahan, Kars tarafı çok karlı. İşte Türkiye’nin en batısında olmanın avantajı ve biz de onu kullanıyoruz. Hava güzel, malum seçim var, vatandaşlık görevimizi yaptık. Akabinde de Kordon’da hava alalım dedik. Hava güzel olunca kızımızın ısrarıyla faytona bindik” dedi. Betül Zeynep Türk de, oyuncaklarının yanında olduğunu belirterek şunları söyledi: "Ayıcığım ailemden sayılır. Ona en sevdiği tişörtü giydirdim. Güzel havada onu da gezdiriyoruz. Çok güzel şeyler yapacağız. Güzel bir eğlence merkezine gideceğiz.”

Köpeklerini alıp sahil gezintisine çıkan Cemil ve Gökçe Kiraz çifti de “İzmir anlatılmaz yaşanır' diye bir şey var. Allah diğer yerlerde olanlara sabır versin. Köpeğimizi gezdiriyoruz. Oyumuzu kullandık. İzmir’in güneşli havasının tadını çıkarıyoruz” şeklinde konuştu.

Kordon’da bisiklet turu yapan gençlerden Erdinç Arslangiray da havanın çok güzel olduğunu anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Seçimden sonra böyle güzel bir stres atalım dedik. Buradan Balçova’ya gideceğiz, balık ekmek yiyeceğiz. Ege’nin kendine ait güzellikleri var, bunlardan bir tanesi de iklim. Doğu’da yaşamanın güzel yerleri vardır. Her doğanın kendine ayrı güzelliği var. Erzurum’da kayak yapılabilir. Ama buranın da güzelliği bu.”
İzmir’e 15 günlüğüne tatile gelen Suriyeli vatandaş da “Hava vallahi çok güzel. Şimdi sıcak hava çok iyi. Suriye’den geldik. 15 gündür İzmir'deyiz. Burada çok memnun olduk. Türkiye çok temiz ve çok güzel” dedi.

Çocuklarını alarak Lunaparka getiren Yakup Karakoç da, “İzmir güzel, İzmir’de yaşamak da güzel. Baharın ilk günlerini yaşamak güzel. Çocuklarımıza zaman ayırıyoruz. Lunaparka ilk kez geliyorlar. Biraz hoş zaman geçirsinler istedik. Hafta içi okul ve iş olduğu için pek zaman bulamıyoruz” derken, iki kız kardeş Aylin ve Selin de havanın çok güzel olduğunu dile getirdi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, bölgede sıcak havanın hafta başından itibaren 8 ile 10 derece artacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE