İzmirliler dikkat! | İzmir'de o yollar kapandı! |Yağış nedeniyle kapanan yollar...

İzmir'de iki gündür etkili olan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle pek çok vatandaş mağdur olurken bazı yollar kapandı. İşte İzmir'de yağış nedeniyle kapanan yollar...

İzmir 12.01.2019, 12:25
İzmirliler dikkat! | İzmir'de o yollar kapandı! |Yağış nedeniyle kapanan yollar...

İzmir'de iki gündür etkili olan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle pek çok vatandaş mağdur olurken bazı yollar kapandı. İşte İzmir'de yağış nedeniyle kapanan yollar...Kentte iki gündür etkili olan sağanak, bazı sokaklarda su baskınlarına yol açtı.

Konak ilçesine bağlı Çınarlı ile Halkapınar semtlerini birbirine bağlayan 2844 Sokak'taki Yunuslar Alt Geçidi yağmur nedeniyle ulaşıma kapandı. Alt geçidin kapandığını fark etmeyen bir sürücü, su birikintisinde kalan otomobilini bırakıp gitti.Bornova ilçesi Kemalpaşa Caddesi'nde de sağanak yüzünden bazı araçların su birikintilerinde kaldığı görüldü. Kimi araç sahipleri kendi imkanlarıyla otomobillerini kurtardı. Diğer araçlar ise çekici yardımıyla su birikintilerinin içinden çıkarıldı.

Karşıyaka ilçesi Nebil Susup Sokağı'nda toprağı gevşeyen çam ağacı park halindeki üç otomobilin üzerlerine devrilerek hasar görmelerine neden oldu. Ağaç, itfaiye ekiplerince yoldan kaldırıldı.

İSTANBUL YOLU VE MENEMEN-ESKİ FOÇA YOLU KAPANDI

Yoğun yağış nedeniyle Menemen-Eski Foça Yolu'nda sel sebebiyle araçların geçişine izin verilmiyor. Diğer yandan Akhisar sele teslim. İzmir'den İstanbul yönüne gidecek olanlar Akhisar girişinde durudurulup Salihli'ye yönlendiriliyor.

PLAKA DAYANIŞMASI

Diğer yandan vatandaşlar selde kalan araçlarda düşen plakaların bulunması için seferberlik başlattı. Vatandaşlar plakaları belirli noktalara asarak plakaları kaybolan vatandaşlara çağrılarda bulunuyorlar.

Yorumlar (0)