İzmirli fırın işçileri derneklerini açtı

Sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geçtiğimiz aylarda birlik olma kararı alan İzmirli fırın işçilerinin kurduğu derneğin açılışı gerçekleştirildi.İzmirli fırın işçilerinin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulan İzmir Fırın...

İzmirli fırın işçileri derneklerini açtı

Sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geçtiğimiz aylarda birlik olma kararı alan İzmirli fırın işçilerinin kurduğu derneğin açılışı gerçekleştirildi.

İzmirli fırın işçilerinin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulan İzmir Fırın İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışı gerçekleştirildi. İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki dernek ofisinin açılışına fırın işçilerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri ile hemşehri derneklerinin temsilcileri de katıldı.

Kurdukları derneğin amaç bakımından Türkiye’de tek olduğunu ifade eden İzmir Fırın İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Memet Deniz, “Bugün Türkiye’de bir ilki başarmanın gururunu yaşıyoruz. Yarım asırdır fırın işçisini temsil eden, derdini anlatan hiçbir kurum yoktu. Bu bize nasip olduğu için mutluyuz. Fırın işçileri ağır iş yüküyle ve ağır hak kayıplarıyla çalışıyorlar. Biz bu sorunların üzerine gideceğiz” dedi.

İşçilerin derneğe gelip kayıtlarını yaptırdıklarını da ifade eden Deniz, “İzmir’de 7 bini aşkın fırın işçisi var. Bu dernek bu işçilerin sesi olacak. Üye potansiyelimizi 5 bin olarak düşünüyoruz. Çoğu STK’nın ulaşamayacağı bir gücümüz var” diye konuştu.
YORUM EKLE