İzmir'in yeni başkanı Tunç Soyer'den Ankara ve İstanbul mesajı: Bunu yapmayın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yerel seçimler sonrası sonucu merakla beklenen şehirler, Ankara ve İstanbul'a seslendi. Seçim sonuçlarının henüz netlik kazanmadığı iki büyük il için Değişimin önünde durmayın mesajı verdi. Detaylar haberimizde...

İzmir 07.04.2019, 09:22 07.04.2019, 09:30
İzmir'in yeni başkanı Tunç Soyer'den Ankara ve İstanbul mesajı: Bunu yapmayın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yerel seçimler sonrası sonucu merakla beklenen şehirler, Ankara ve İstanbul'a seslendi. Seçim sonuçlarının henüz netlik kazanmadığı iki büyük il için Değişimin önünde durmayın mesajı verdi. 

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti’nin itirazları sonrasında geçersiz oy sayımı yapılan Ankara ve İstanbul için sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Uzun yıllar AK Parti’nin iktidarını sürdürdüğü iki büyük kentte Millet İttifakı kapsamında Cumhuriyet Halk Partili (CHP)adayların seçimi kazanması sonrasında netice bir türlü resmileşmemişti. Soyer, “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Selçuk Efes’te yaşamış İzmirli düşünür Herakleitos böyle der. Dünyanın neresinde olursa olsun, İstanbul’da, Ankara’da… Demokrasi bir değişim gerektiğini işaret ediyorsa, bunun önünde durmamak gerek” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)