İzmir’in ilçelerini ’Cumhuriyet’ coşkusu sardı

Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yılı kutlamaları, İzmir’in Çeşme, Aliağa, Foça, Bergama ilçelerindeki resmi törenlerle başladı.Cumhuriyet’in 93. yılı nedeniyle Çeşme Cumhuriyet Meydanında resmi tören düzenlendi. Resmi törende, Çeşme...

İzmir 28.10.2016, 16:38
İzmir’in ilçelerini ’Cumhuriyet’ coşkusu sardı
Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yılı kutlamaları, İzmir’in Çeşme, Aliağa, Foça, Bergama ilçelerindeki resmi törenlerle başladı.
Cumhuriyet’in 93. yılı nedeniyle Çeşme Cumhuriyet Meydanında resmi tören düzenlendi. Resmi törende, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Binbaşı Derviş Akova ve Çeşme Belediye Başkanı, Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulurken, İstiklal Marşının okunmasıyla tören sona erdi. Törene, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Binbaşı Derviş Akova, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, siyasi parti, STK temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı:
Arkadaşları kalp krizi nedeniyle ölen Hande Can için koştu
Aliağa ilçesinde de, Cumhuriyetin 93. yıl kutlama çerçevesinde lise öğrencilerinin yarıştığı ’Cumhuriyet Koşusu’ sahil bandındaki güzergahta yapıldı. Müsabakalara, 8 liseden 90 öğrenci katıldı. Düzenlenen koşuda birinci olabilmek için ter döken öğrenciler, yarışma sırasında dereceye girebilmek için yoğun çaba harcadı. Koşuda daha sonra dereceye girenlere ise çeşitli ödüller verildi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen ödül törenine, Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Aliağa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Atik, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Ödüllerini alan bazı öğrencilerse, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden arkadaşları Hande Can için koştuklarını belirtti.
Foça’da Cumhuriyet coşkusu
Foça ilçesinde de törenler, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törende, Foça Kaymakamlığı, Foça Garnizon Komutanlığı ve Foça Belediye Başkanlığından görevliler çelenklerini sundu. Tören, Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Garnizon Komutanı ve Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, sivil ve askeri erkan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Bergama’da da törenler vardı
Bergama ilçesinde ise Cumhuriyet’in 93. yıl kutlamaları Cumhuriyet yürüyüşü ile başladı. Bergama Belediye Bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde Hükümet Konağına kadar süren yürüyüş, Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından son buldu.
Yürüyüşe CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Garnizon Komutanı Vekili Tank Yarbay Durmuş Köksoy, Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Cem Ali Çiftçi, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra okullardan çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
İzmir’in ilçelerindeki programlar 29 Ekim’de de devam edecek.
Yorumlar (0)
18°
açık