İzmir’de opera binasının temeli Karşıyaka Mavişehir'de atılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, opera binasının temelini 25 Eylül Salı günü Karşıyaka Mavişehir'de atacak.

İzmir 21.09.2018, 01:33 21.09.2018, 01:51
İzmir’de opera binasının temeli Karşıyaka Mavişehir'de atılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, opera binasının temelini 25 Eylül Salı günü atacak. Binanın yapımını Sydney, Londra, Berlin, Kopenhag, Moskova ve Şangay'daki opera ve tiyatro binaları gibi dünya çapında eserlere imza atan Avusturyalı Waagner-Biro'nun da yer aldığı konsorsiyum gerçekleştirecek.

Karşıyaka Mavişehir'de yer alacak opera binası, 25 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak. İzmir'in opera binasının yapımını üstlenen Çağdan Müh. Müt. San.ve Tic. A.Ş. & Waagner-Biro Austria Stage Systems AG Konsorsiyumu, ihaleyi 429 milyon TL'lik teklifiyle kazandı.

Yorumlar (2)
Karşıyakalı 1 yıl önce
Mavişehirde oturanlar bir aydır geceleri de yapılan çalışmalar nedeni ile uyuyamıyor, çocuklar uykusuz okula başladı, çalışanlar bitkin. Opera binamız tabi ki olsun, ama insani saatler arasında çalışma yapışsın. Aksi takdirde bu proje CHP ye bu bölgede seçin kaybettirecek.
Mavişehir'li 1 yıl önce
Günlerdir uykusuz ve çok kızgınız. Aziz Başkan bir gece bizde kalsın, uykusuzluğun ne olduğunu anlasın. Çocuklar okullarına bitmiş durumda ve yorgun gidiyor. Yetişkinlerin işlerinde verimi bitti. Ğ