İzmir’de Kiralık Daire ve Kiralık Yazlık Avantajları

İzmir şehri, Türkiye’nin en sevilen, en gözde ve en popüler kentlerinden biridir. Turizmin büyük kısmını karşılayan İzmir kenti, ilçeleri, kasabaları ve köyleri ile her adımda tatil seçenekleri sunar.

İzmir’de Kiralık Daire ve Kiralık Yazlık Avantajları

Ticaret, sanayi, kültür, sanat ve gelişimin en yüksek seviyede gerçekleştiği İzmir kiralık ev seçenekleri, her tarza ve bütçeye uygun niteliklerde sunuluyor. Peki İzmir’de en pahalı semt hangisidir, en ucuz semt hangisidir?

İzmir Kiralık Konut Fiyatları

2017 verileri değerlendirilerek, son bir yıllık emlak analizlerinde kira fiyatları % 20.2 oranında farklılık gösterdi. İzmir ilinde kiralık daire fiyatları, m2 bazında ortalama olarak 11.7 oranında sağlandı. İzmir’in en popüler ilçesi olan Çeşme, son bir yıllık verilerde yine en çok fiyat artışının olduğu il olarak belirlendi.

İzmir’de kiralık daire fiyatları son bir senede % 176.16 oranında artarak, Çeşme ilçesinde en yüksek artış oranlarını sundu. Oranlar 46.75 TL/ m2 civarında işlem gördü. Yine İzmir şehrinin en pahalı ilçesi Çeşme olarak belirlendi. Yerli ve yabancı turistlerin bölgeye olan ilgisi, şahane denizi ve plajları, muazzam kent özellikleri ve tarihi- kültürel özellikleri ile Çeşme, 46.75 TL birim fiyattan kiralık daireler oranını sunuyor.

İzmir’de Kiralık Konut Seçenekleri

İzmir kiralık ev seçenekleri, kiralık yazlıklar, sezonluk villa seçenekleri gibi alternatiflerle sunuluyor. İzmir şehrinde en ucuz dairelerin bulunduğu semt ise Ödemiş ilçesi olarak belirlendi. Ödemiş ilçesinde kiralık konut fiyatları m2 bazında 5.82 TL oranında sağlandı.

Karşıyaka semti, İzmir şehir içinde diğer semtlere oranla daha yüksek fiyatlarla konutların sunulduğu bölgeler arasındadır. Karşıyaka’da Bostanlı ve Yalı semtlerinde ortalama 1000 TL ile 1500 TL arasında kiralık konut seçenekleri sunuluyor.

İzmir’de kiralık daire fiyatları, Gaziemir, Çiğli, Mavişehir, Vatan, Karabağlar, Ataşehir ve Efeler gibi pek çok alternatif bulunuyor. İzmir deniz manzaralı lüks konutlar, sahil kısmında özenle tasarlanmış dairler, şehir merkezinde, Çankaya’da bulunan daire seçenekleri gibi pek çok alternatif bulunuyor.

Kiralık dubleks villa fiyatları 10 bin TL’ye adar değerler sunarken, kiralık konutlar konum ve yapı özelliklerine göre 1.000 TL’den başlıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 02:13
YORUM EKLE