İzmir ve Ege Bölgesi için yağış ve sel uyarısı! İşte yurtta hava durumu 7 - 8 Nisan 2019

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Akdeniz üzerinden gelen İzmir'de de etkili olan yağışlı hava durumu Marmara, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinde etkili olacak. Ege Bölgesi'nde sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olması gerektiği bildirildi.

İzmir 07.04.2019, 11:43 07.04.2019, 12:00
İzmir ve Ege Bölgesi için yağış ve sel uyarısı! İşte yurtta hava durumu 7 - 8 Nisan 2019

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Konya, Karaman, Malatya ve Elazığ çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege ile Antalya kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Rüzgarın genellikle doğu ve kuzeydoğu, güney kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette Güney Ege ile Antalya kıyılarında kuvvetlice (30-50 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor.

KIYI EGE İÇİN KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İzmir'de bugün hava durumu nasıl oalcak? 

Meteorolojiden alınan son verilere göre İzmir bugün de yağışın etkisinde olacak. Sabah saatlerinde etkili olması beklenen yağışlı hava gün boyu devam edecek. Günün en yüsek sıcaklığı 20 derece olacak. En düşük sıcaklık değeri ise 16 derece olarak hesaplanacak. Öğle saatlerinde rüzgarın hızı saatte 34 kilometreye kadar çıkacak. Ortalama nem değerleri ise yüzde 80 aralığında seyredecek. 

İZMİR'DE SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 17°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 19°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 13°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 16°C
Parçalı bulutlu

KARS °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

GAZİANTEP °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Yorumlar (0)