İzmir Urla'da gece yarısı kovalamaca! 36 göçmen yakalandı

İzmir'in Urla ilçesinde gece yarısı kovalamaca yaşandı. Jandarma ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan minibüs kaçmaya çalıştı. Öte yandan organizatör olduğu belirlenen şüpheli gözaltına alındı.

İzmir 03.12.2019, 14:15
İzmir Urla'da gece yarısı kovalamaca! 36 göçmen yakalandı

İzmir'in Urla ilçesinde jandarmanın 'dur' ihtarına uymayan minibüs kaçmaya çalıştı. Kısa süreli kovalamacanın ardından minibüsün içinden 36 düzensiz göçmen çıktı. Ayrıca organizatör olduğu değerlendirilen bir şüpheli ise gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Urla İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, devriye görevi sırasında şüphelendikleri 35 MS 0109 plakalı bir aracı İzmir-Çeşme otobanında durdurmak istedi. Minibüs şoförü 'dur' ihtarına uymadı ve kaçmaya başladı. Aracın peşine düşen ekipler, kısa sürede minibüsü durdurmayı başardı. Durdurulan araçtan ise 35 düzensiz göçmen göçmen çıktı. Organizatör olduğu değerlendirilen 1 şahıs ise yakalanarak gözaltına alındı. Olayda kullanılan araç içerisinde ise bot, bot motoru, şişme pompası ele geçirildi.

Göçmenler, jandarmadaki işlemlerinin ardından ise İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Organizatör olduğu değerlendirilen ve gözaltına alınan A.F.'nin işlemleri de jandarmada sürüyor.

Yorumlar (0)