İzmir Turizm Ödülleri sahiplerini buldu! Tunç Soyer'de törende yer aldı

Her yıl Turizm Haftası kapsamında düzenlenen 'İzmir Turizm Ödülleri' verildi. Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenlenen törende İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'de yer aldı.

İzmir 18.04.2019, 17:10
İzmir Turizm Ödülleri sahiplerini buldu! Tunç Soyer'de törende yer aldıHer yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'İzmir Turizm Ödülleri' sahiplerini buldu. 

Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenlenen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan Uzun ile turizm sektörünün temsilcileri katıldı. İzmir turizmine katkı sağlayan, turizm bilincini artıran, sektörün gelişimine katkıda bulunan, örnek ve öncü insanları, kurum/kuruluş ve işletmeleri desteklemek, teşvik etmek amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen 'İzmir Turizm Ödülleri'nde; Seyahat Acentesi, Tur Operatörü, Profesyonel Turist Rehberi, İzmir Yerel Lezzetleri, Konaklama Tesisi Resort, Konaklama Tesisi Şehir Oteli, Yeme-İçme-Eğlence Tesisi, Turizm Profesyoneli, Turizm Yatırımcısı, Turizm Haberi/Medya, Sağlık Turizmine Katkı, Şef Aşçı dallarında ödül verildi. Onur Ödüllerine ise Skal İzmir, Orhan Beşikçi ve Ali Hepşen layık görüldü.

Konak Belediyesi'ne ait olan KNK Dergisi 16 dalda ödüle layık görüldü.

Toplam 16 dalda ödülün verildiği etkinlikte Konak Belediyesi’nin 9 yıldır 3 ayda bir yayınlanan KNK dergisi de Basın ve Medya alanında kente koyduğu katkılar nedeniyle ödüle layık görüldü. Ödülü Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı’nın elinden aldı. Başkan Pekdaş, derginin yayınlanmasında emeği geçen başta Yayın Yönetmeni Işık Teoman olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederek, “Kentin izlerinin yok olmamasını sağlamak, kentin değerlerini, insanlarını yaşatmak ve bunların izlerinin belgelenmesini sağlamak görevimiz. Biz KNK ile bunu yapıyoruz. Katkı koyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
İzmir'e gelen turist sayısı yüzde 14 oranında arttı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kültür Turizm İl Müdür Vekili Murat Karaçanta, İzmir kültürünü dünyaya tanıtan ve gelecek nesillere aktaran bir kurum olma çabalarını turizmcilerden aldıkları güçle sürdürdüklerini belirterek, şunları söyledi:

"Son birkaç yıldır turist sayısında göz görülen düşük rakamlar yaptığımız etkin bir tanıtım faaliyetleri sonucunda toparlanma sürecine girdi. 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 14 oranında artış sağlanmış ve bu yılın ilk üç ayında ortaya çıkan verilere göre, bu artış trendi devam etmektedir. Valiliğimiz başkanlığında oluşturulan, Fuarlar Komisyonu'nun aldığı kararlar doğrultusunda müdürlüğümüzün koordinasyonunda yurt içi ve yurt dışı fuarlara YİKOB ve İZKA ile birlikte katılım sağlandı ve devam edecek. Çeşitli ülkelerden medya mensupları, tur operatörleri ve kanaat önderlerinden oluşan 370 kişiyi sektör ile birlikte İzmir'de ağırlayarak, İzmir'in yurt dışında tanıtımına yönelik etkili bir çalışma yapıldı. İzmir kitapçığı Türkçe ve çeşitli dillerde 5'er bin adet basıldı, devam edecek" dedi.

Yorumlar (0)