İzmir Torbalı'da kaza!

İzmir'in Torbalı ilçeside Hazal Kapan (8) isimli çocuk, okul çıkışında karşıdan karşıya geçmek isterken 35 GA 1032 plakalı otomobil çarptı.

İzmir 14.05.2019, 20:37
İzmir Torbalı'da kaza!

İzmir'in Torbalı ilçesinde saat 1500 sıralarında Muzaffet Hanım İlkokulu'nda çıkan Hazal Kapan, evine gitmek için karşıdan karşıya geçmeye çalışırken otomobilin çarpmasıyla yola savruldu.
Kazayı görenlerin ihbarıyla olay yerine sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi. Acı içerisinde yerde kıvranan Hazal ilk müdahalesinin ardından sağlık ekipleri tarafından Torbalı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 


OTOMOBİL SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINA ALINDI


Tedaviye alınan Hazal'ın kırılan bacağı alçıya alınıp, ameliyatı için İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Kaza anı işyerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Jandarma, kazanının ardından otomobil sürücüsünü gözaltına aldı.


BABA MANAF KAPAN KONUŞTU


Okul önü olmasına rağmen caddedeki araçların hızını azaltmadığını ileri süren baba Manaf Kapan, "Üstelik okul çıkışı bu kazanın yaşanması, böyle bir ihmalin olduğu anlamını da taşır. Bu bölgeye trafik ışığı şart. En azından okul giriş ve çıkış saatleri için önlem alınmalı. Biz bugün kazayı kırıklarla atlattık, ancak daha kötü sonuçlar doğabilirdi. Maalesef kızımın bacağı kırıldı. Ameliyata alınacak. Derslerinden ve sosyal çevresinden uzak kalacak" dedi.

Yorumlar (0)