İzmir Tire'de okul bahçesindeki AK Parti iftarı sonrası şok eden görüntü

AK Parti Tire İlçe Teşkilatı tarafından Atatürk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen iftar programının ardından ortaya çıkan görüntüye, CHP'li Şenoyar tepki gösterdi

İzmir 22.05.2018, 14:18 22.05.2018, 23:23
İzmir Tire'de okul bahçesindeki AK Parti iftarı sonrası şok eden görüntü

AK Parti Tire İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen, ‘Gönül Sofrası’ adı verilen ve İl Başkanı Aydın Şengül'ün de katıldığı iftar programı sonrası Atatürk İlköğretim Okulu bahçesi adeta çöplüğe döndü. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, iftar programı sonrasında oluşan kirliliğe tepki gösterdi. 

Şenoyar konuyla ilgili şunları söyledi: "Burası Atatürk ilköğretim Okulu. Burada dün aksam AK Parti sözde iftar yemeği verdi. Okullar ne zamandan beri siyasi partilerin çalışma alanı haline geldi? Sabahtan beri velilerden gelen şikayet üzerine gittiğim Atatürk İlköğretim Okulu’nda gördüğüm manzara karşısında şok oldum. Burası biz velilerin küçücük çocuklarının eğitim gördüğü ve herkese örnek olması umuduyla yetiştirdiğimiz çocukların sabah okula geldiklerinde karşılaştığı bir manzara.

Kaç yıldır Tire’deyim ama böyle bir manzarayla açıkçası bende şaşkına döndüm. Biz çocuklara nasıl örnek olacağız? Böyle olması hiç uygun olmadı. Atatürk'ün bize armağan ettiği ve devletin değil aslında milletin bayramı 19 Mayıs'ta Atatürk'ün huzuruna çelenk koyanları işgalci olarak nitelendiren, savcılarımızı göreve davet eden zat. Sen önce eğitim kurumunun kirletilmeyeceğini, bugün senin de ülkenin de varlığının mimarlarından Atatürk'ün huzuruna çelenk koymanın değil bu pisletmenin cezası olduğunu aklına yaz. Burayı tahsis eden bu değerli devletin değerli makamına da yarın CHP, İYİ Parti, HDP de iftar yemeği ya da başka bir hayır için istediğinde de umarım aynı tahsis yapılacaktır ve aldığından daha temiz nasıl bırakılır herkes görecektir. Son sözüm bu hiç yakışmadı. Verdiğiniz iftar yemeğini ve bu kirletmenizi Allah kabul etsin diyerek sizlere son bir sözüm var; temizlik imandan gelir…

Yorumlar (1)
Cansın cansever 1 yıl önce
Belediye çalışanlarınız neredeydi efendi. Ne için orada temizlik görevlileri yoktu. Vey gönderilmedi. Yada yerdeki logo chp nin olsaydı böyle bir manzara olurmuydu. Olayı provake etmek için işi ahlaksızlığa döküyorsunuz. Belediye çalışanları özellikle görevlendirilmiyor ki bakın akparti zihniyeti bu diyebilmek için. Tire belediye çalışanları zabıtaları pazar yerlerini sokaklarını silip süpürürken acaba buraya neiçin müdaha etmedi. Ve tabiki göz ardı edilemeyecek bir başka olayda bu yemekler yerde yenilmedi masalar toplandı fakat kutular özellikle mi yere bırakıldı bir algı oluşturmak içinmi yapıldı demeden de geçemiyeceğim. Millet aptal değil sayın vekil insanlarla dalga geçmeyin.