İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda yeni proje! TARKEM, Albayrak Pasajını satın aldı!

İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısında yer alan Albayrak Pasajı TARKEM tarafından satın alındı. Pasaj, TARKEM tarafından projelendirilerek farklı yeme-içme duraklarının olacağı bir "Gurme Noktası" haline gelecek. Detaylar haberimizde...

İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda yeni proje! TARKEM, Albayrak Pasajını satın aldı!

Havralar Alt Bölgesi'nde daha önce Akın Pasajı ve ALGA projelerini başlatan TARKEM, Albayrak Pasajı'nı da satın alarak projelerine bir yenisini ekledi.

O BÖLGE CANLANACAK

Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın en önemli deneyim merkezlerinden biri olan Havra Sokağı'nda bulunan Albayrak Pasajı, her gün on binlerce ziyaretçisini ağırlayan sokağa cephe veren en önemli pasaj durumundadır. Tarihi pasaj 4,5 yıl süren müzakerelerin sonunda 24 Nisan 2019 tarihinde TARKEM'in projeleri arasına katıldı. Mart ayında toplam sermayesini 25 Milyon TL'ye çıkaran TARKEM, yaptığı bu satın alma ile bölgenin canlanması adına önemli bir adım daha atmış oldu.

İZMİR' YENİ 'GURME NOKTASI'

Havra Sokağı'ndaki en önemli kaldıraç projelerden biri olan yan yana 6 sinagogun restore edilip ayağa kaldırılması ile; İzmir Yahudi Müzesi Projesi'nin duvar komşusu olan Albayrak Pasajı, TARKEM tarafından projelendirilerek farklı yeme-içme duraklarının olacağı bir "Gurme Noktası" olacak. Yapılacak proje ile hem çarşıda 7 gün 24 saat açık restoranlar yer bulurken hem de komşusu olduğu İzmir Yahudi Müzesi ve Havra Sokağı projelerine can verecektir.

Albayrak Pasajı'nın satın alınması ile Havralar Bölgesi'ne yaptığı 3. büyük yatırımını gerçekleştirmiş olan TARKEM, bölgedeki çalışmalarını hızlandırmış oldu.

YORUM EKLE